banner43

banner42

17 Aralık 2017 Pazar

Türk Öğrenci Aydanur Nezir’in Tasarımı Büyük Beğeni Topladı

Fransız Enstitüsünün desteğiyle fakültenin Tasarım ve Giyim Mühendisliği Enstitüsünün ikinci, üçüncü ve son sınıf öğrencilerinin “Metamorfoz”(Başkalaşım) temasıyla hazırladığı elbiseler, katılımcıların beğenisine sunuldu. Defilede, fakültenin tek Türk öğrencisi Aydanur Nezir’in tasarımı büyük beğeni topladı.

22 Haziran 2017 Perşembe 11:47
Bu haber 3938 kez okundu
Türk Öğrenci Aydanur Nezir’in Tasarımı Büyük Beğeni Topladı

 

Teknoloji ve Metalürji Fakültesi, kuruluş yıldönümünü 19 Haziran’da öğrencilerin düzenlediği defileyle kutladı.

Fransız Enstitüsünün desteğiyle fakültenin Tasarım ve Giyim Mühendisliği Enstitüsünün ikinci, üçüncü ve son sınıf öğrencilerinin “Metamorfoz”(Başkalaşım) temasıyla hazırladığı elbiseler, katılımcıların beğenisine sunuldu.

Defilede, fakültenin tek Türk öğrencisi Aydanur Nezir’in tasarımı büyük beğeni topladı.

Gazetemize açıklamalarda bulunan Aydanur Nezir, “Öğrenciler olarak çok yoğun geçen bir dönemin ardından bu defileye hazırlandık. Bugün burada düzenlenen defileyle ayların emeğini katılımcılara göstermek ve onlardan övgü dolu sözler duymak bizler için gerçekten çok özel bir duyguydu” ifadelerini kullandı.

Nezir, “Metamorfoz kelime itibariyle başkalaşım demek. Bu yüzden ben de tasarımımda eski ve yeni ‘moda’yı karıştırarak bir bakıma başkalaşımı ortaya çıkarmaya çalıştım. Tamamen el işi olan elbisede hem eski hem de yeni zamandan çizgileri bir araya getirdim” ifadelerini kullandı.

İlk defilesine katıldığını belirten Nezir, hocaları Lidiya Georgieva ve okul arkadaşlarına teşekkürlerini sundu.

Üç adımdan oluşan "Metamorfoz" etkinliğinin ilki Nisan ayında Üsküp Moda Haftasında yapılan sergi ile başladı. Bu hafta yapılan etkinliğin ikinci adımının ardından kapanışın Ekim ayındaki Üsküp Moda Haftasında defile ile yapılması planlanıyor.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV