banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

TRT Avaz’ın Üsküp’ten Canlı Yayınını Milyonlar İzledi

Miraç kandili vesilesiyle ilk kez Murat Paşa camiinden, TRT Makedonya temsilciliği ile TRT Avaz ortaklığında yapılan canlı yayın dünya genelinde milyonlara ulaştı.

02 Mayıs 2017 Salı 12:37
Bu haber 2326 kez okundu
TRT Avaz’ın Üsküp’ten Canlı Yayınını Milyonlar İzledi

TRT Makedonya Temsilcisi Bekim Muftareviç’in TRT Avaz ile gerçekleştirdiği ortak canlı yayın, Türkiye’nin yanı sıra Balkanlar ve Türk Dünyası başta olmak üzere dünya genelinde milyonlarca seyirciye ulaştı.

Miraç kandili vesilesiyle ilk kez Murat Paşa camiinden yapılan canlı yayına cemaat de büyük ilgi gösterdi.

Sunuculuğunu Hasan Karakaya’nın yaptığı Mevlid-i Şerif programında, Makedonya İslam Birliği Genel Sekreteri İrsal Yakupi, T.C. Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Murat Alkan, Murat Paşa Camii Vaiz ve Hatibi Süleyman Baki, Murat Paşa Camii imamı Saduddin Süleyman yer aldı. 

Ankara Keçiören Aksa Camii İmam Hatibi Erdal İlhan ve Hafız Emri Hirda'nın okuduğu Mevlid-i Şerif’e Üsküp İsa Bey Medresesi İlahi grubu da ilahileriyle eşlik etti. Üsküp halkı Murat Paşa Camiindeki mevlid programına yoğun ilgi gösterdi.

Üsküp halkı, bu tür canlı yayınların Makedonya’da yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek gelecekte de devam etmesini temenni etti.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV