banner43

banner42

24 Şubat 2018 Cumartesi

Sigara Ciltte Kalıcı Hasara Neden Olabilir

Sigara vücutta yarattığı toksik etki ile birçok organa zarar verdiği gibi cilt rengine ve dokusuna da zarar verir.

14 Şubat 2018 Çarşamba 11:46
Bu haber 147 kez okundu
Sigara Ciltte Kalıcı Hasara Neden Olabilir


Sigara vücutta yarattığı toksik etki ile birçok organa zarar verdiği gibi cilt rengine ve dokusuna da zarar verir. Ayrıca ciltte yarattığı toksik etki ile ciltte yaşlanma sürecini de hızlandırmaktadır. Sigaranın cilt üzerindeki etkilerinin kritik sonuçlar doğurabileceğini vurgulayan uzmanlar, sigara kullanımı ile ortaya çıkan ciltteki renk ve doku değişimini anlattı.

Yaşlandıkça sigaranın yan etkileri de katlanarak artıyor
Akciğer, kalp ve tüm organların yanı sıra sigara kullanımından en çok etkilenen bölgeler arasında cilt dokusunun da olduğunu vurgulayan uzmanlar, “Erken yaşta sigara kullanımı ile ciltte renk değişimi gözlemlenmektedir. İlerleyen yaşlarda vücutta sigaranın da yarattığı toksik etki ile ve yapı taşlarını yenileme gücünün giderek azalması ile ciltte kalıcı renk değişimi, kırışıklıklar, cildin tipine göre siyah nokta ya da kurulukta artış, lekeye yatkınlık, düşme sarkmaya eğilimde artış, en çok da dudak çevresi ciltte kırışıklıklarda artış meydana gelebilmektedir. Cildin yenilenme ve renk tonlamasına yönelik uygulamalar yapılsa da sigara kullanımı arttıkça yapılan uygulamalar kısa süreli sonuçlar vermektedir” şeklinde bilgilendirdi.

Vitamin desteği ile cilt eski yapısına kavuşturuluyor
Prp, mezoterapi ve cilt altı vitamin uygulamaları ile cildin canlılığının artırılabileceğini, yapılan lazerli peelingler ile de cilt tonlaması ile cilt rengini eşitleme ve yeni kollajen üretimi tetiklenerek de cilt üzerindeki sigaranın toksik etkilerini geriletmenin mümkün olduğunu belirten uzmanlar, sigara kullanan bireylerin bu uygulamaları sigarayı bıraktıktan sonra da devam ederler ise daha kesin sonuçlar alındığını belirtiyor.       

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV