banner43

banner42

20 Şubat 2018 Salı

Sibel: “Zafere Ulaşmak Bizim Elimizde”

Beni bu bölüme iten tek şey hayallerim ve başarma arzumdu. Tek isteğim, öğrendiğim her yeni şeyi insanlarla paylaşmak ve bilgiyi çoğaltmak.

31 Ocak 2018 Çarşamba 11:40
Bu haber 311 kez okundu
Sibel: “Zafere Ulaşmak Bizim Elimizde”


Bıkmadan, usanmadan hayallerinin peşinden koşmayı ısrarla tavsiye eden üniversite öğrencisi Sibel, kendisi de tavsiye ettiği bu yolda ilerlemeye kararlı. Çeşitli bölümlerde okuyan Türk öğrencilerini görmek, en büyük mutluluğumuz oluyor. Öğrencilerimizin gayret ve azmi ise hayallerini gerçekleştirmelerinde büyük pay sunuyor.      

Üniversite öğrencisi olan Sibel Tairovska, üniversiteye başlama serüvenini bizlerle paylaştı. Kendisi ve eğitim sevdası konusunda bir özet geçen Sibel, şu  konuşmaya yer verdi: “Ben Sibel Tairovska. Resneliyim. 23 Mart 1997 tarihinde Manastır’da doğdum. İlkokul eğitimimi Resne’de bitirdim. Resne’deki “Tsar Samoil” lisesinden mezun oldum. Liseyi bitirdikten sonra artık yeni bir yol başlıyordu benim için. Bu yolda alacağım karar hem çok zor hem de çok önemliydi. Aslında küçüklüğümden beri hayal ettiğim tek şey başarılı ve iyi bir öğretmen olmaktı. Bu hayalimi gerçekleştirmek benim elimdeydi. Bazen sadece hayal gibi geliyordu ama eğer çok çalışıp emek harcarsak gerçekten de en ulaşılamayan şeyler de hayal olmaktan çıkar. Bu yüzden ben de çok çalışmayı ve başarmayı seçtim ve Üsküp’teki Uluslararası Balkan Üniversitesinde İngilizce öğretmenliği bölümüne yazıldım.

Beni bu bölüme iten tek şey hayallerim ve başarma arzumdu. Tek isteğim, öğrendiğim her yeni şeyi insanlarla paylaşmak ve bilgiyi çoğaltmak” dedi.

Bıkmadan, usanmadan hayallerinizin peşinden koşun

Üniversite hayatının çok iyi ve başarılı geçtiğini, öyle de devam etmesini dilediğini söyleyen Sibel, doğup büyüdüğü şehirden ayrılmanın zor olduğunu, gelecekle ilgili planlarının ne olduğunu da anlattı.

Sibel: “Doğup büyüdüğüm şehirden ayrılmak benim için gerçekten çok zor oldu. İlk olarak ailemden ayrılmak bana ayrı bir zorluk kattı ama her zorluğun sonunda bir kolaylık ve güzellik saklıdır, bunu bulmak bizim elimizdedir.

Biraz erken ama gelecekle ilgili planlarım ve hayallerimin arasında elimden gelenin en fazlasını yapıp çok iyi ve başarılı bir öğretmen olmak ve bilgimi öğrencilerime sunmak var.

Seçtiğim bölümü gelecek nesillere de tavsiye ediyorum. Elbette ki zorlukları var. Yeni bir dil öğrenmek gerçekten azim ister ama adım adım zafere yaklaşmak için sabırla çalışmak ve en iyisini yapabilmek için çok çalışmak lazım. İstediğiniz ve hayal ettiğiniz her ne varsa usanmadan, bıkmadan hayallerinizin peşinden koşun” dedi.

      

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV