banner43

banner42

16 Aralık 2017 Cumartesi

“Severek Yapılan İşler Her Zaman İyi Sonuç Verir“

İlerde bir diş teknisyeni olmak, olabileceğime inanmak çok güzel ve mutluluk verici bir duygu olduğu için yaşanan veya yaşanacak olan tüm sorun veya zorluklarla baş edebilirim diye düşünüyorum.

01 Aralık 2017 Cuma 13:18
Bu haber 845 kez okundu
“Severek Yapılan İşler Her Zaman İyi Sonuç Verir“


Diş doktoru deyince, herkesin hafif çekingen bir tepki verdiği bilinen bir gerçektir. Çoğu insanın bu çekingenliği ve hatta korkusu yüzünden dişlerini kaybetme noktasına kadar gelebildiği durumlar da söz konusu olmuştur. Fakat herkesin çokça önem verdiği bir konu da diş sağlığıdır. Güzel gülüşler için sağlıklı dişlere sahip olmamız gerektiği de unutulmamalıdır. Her ne kadar bu korkularla mücadele etsek de, sağlıklı ve sağlam dişlere kavuşmak için sonunda yine bir diş doktoruna başvurulur.

Diş doktorlarının görevi çok büyük bu hususta. Fakat kaybedilmiş dişlerin yeniden oluşturulmasını sağlamak amacıyla; diş hekimi tarafından planlanan tedavi şekline göre yüz bölgesine uygulanan diş protezlerinin çalışmalarını yapan veya sağlayan diş teknisyenleri de dişlerin sağlıklı olmasında büyük rol oynar.

Makedonya’daki genç nesil günümüzde değişik alanlarda kendilerini arar oldu. Cesaretleri ve özgüvenleri sayesinde de istediklerine ulaştıklarına şahit oluyoruz. Diş sağlığının dikkat edilmesi en önemli noktalardan biri olduğunu savunan Diş Teknisyeni adayı Sabiha Şengül ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

“Dişler, dış görünüş için çok önemlidir”

Sabiha, 17 yaşında ve Üsküp “Zef Luş Marku” lisesinde Diş Teknisyeni bölümünde dördüncü sınıf öğrencisi. Çocukluk hayalinin izinden gittiğini söyleyen Sabiha, bu yola sonuna kadar devam edeceğini söylüyor. Sabiha Şengül: “Her çocuğun bir hayali olduğu gibi benim de hayalim diş teknisyeni olmaktı. Bu hayalimi gerçekleştireceğimi umuyor ve devamının gelmesi için çalışıyorum. Bu yolda ilerlediğim için çok mutluyum. Ama her şeyden önemlisi, bir işi başarmak için onu çok sevmek ve yapabileceğine inanmak lazım” dedi.

Üniversite eğitimine de bu alanda devam edeceğini ifade eden Sabiha, “Şimdilik okuduğum bölümün çok fazla bir zorluğunu görmedim ama üniversitede bu kadar kolay geçeceğimi düşünmüyorum. Ama ilerde bir diş teknisyeni olmak, olabileceğime inanmak çok güzel ve mutluluk verici bir duygu olduğu için yaşanan veya yaşanacak olan tüm sorun veya zorluklarla baş edebilirim diye düşünüyorum.” Bölümünün çok güzel bir meslek olduğunu savunan Sabiha, “Dişler her insanın sağlıklı olması için başta gelen özelliklerinden birisidir ve dış görünüş için çok ama çok önemlidir.

Bazı insanların diş doktoruna gitme korkuları vardır. Bence korkmamaları lazım. Kendilerinin emin ellerde olduğunu asla unutmamalıdırlar” diyerek diş doktorundan korkanlara korkularını yenmeleri için bir nasihette de bulundu.

“Gençler gerçekte ne okumak istiyorlarsa onu okusunlar çünkü severek yapılan işler her zaman iyi sonuç verir” diyen Sabiha, konuşmasını tamamladı.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV