banner43

banner42

26 Şubat 2018 Pazartesi

Şehit Aileleri ve Gaziler Balkan Turuna Çıktı

Balkan Türkleri Dayanışma ve Kültür Derneği'nin daveti üzerine Erzurum Valiliği ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonla Erzurum'dan 25 şehit yakını ile gazi, Makedonya ve Kosova'yı gezecek.

27 Temmuz 2017 Perşembe 10:38
Bu haber 988 kez okundu
Şehit Aileleri ve Gaziler Balkan Turuna Çıktı

 

Balkan Türkleri Dayanışma ve Kültür Derneği'nin daveti üzerine Erzurum Valiliği ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonla Erzurum'dan 25 şehit yakını ile gazi, Balkan ülkeleri turuna çıktı.

Makedonya ve Kosova'yı gezecek olan şehit aileleri ve gazilere Vali Seyfettin Azizoğlu ve Vali Yardımcısı Hamza Özer de eşlik etti.

Erzurum Havalimanı'nda bugün saat 09.30'da toplanan grup, uçakla İstanbul'a hareket etti. Grup, İstanbul'dan da uçakla Makedonya'ya geçecek. Grubun Makedonya ve Kosova gezisi 4 gün sürecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürü Cemil İlbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, gezinin Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma ve Kültür Derneği'nin daveti üzerine gerçekleştiğini anımsattı.

İlbaş, Vali Seyfettin Azizoğlu'nun organizasyonu ile Erzurum'dan özellikle 15 Temmuz şehit aileleri ve gazilerinden oluşan 25 şehit ailesi ve gazilerle birlikte 4 gün Kosova ve Makedonya'daki tarihi ve kültürel alanları gezeceklerini belirterek, "Özellikle kültürel anlamda Osmanlı'dan kalma yadigarlarımızı görme imkanı bulacağız."dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külyesi önünde silahlı saldırıda şehit olan Erzurumlu Oğuzhan Yaşar'ın babası Ahmet Yaşar ise Balkanlardaki Osmanlı serlerini görmenin kendilerini mutlu edeceğini belirterek, organizasyonu düzenleyen Vali Azizoğlu ve diğer kurumların yöneticilerine teşekkür etti.

 

Kaynak: Haberler.com

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV