banner43

banner42

20 Şubat 2018 Salı

Rumeli’nin “En”leri Ödüllerini Aldı

"Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreninde 240 Balkan derneğinin oylarıyla Rumeli’ye En Çok Hizmet Veren Bürokrat ve Rumeli En Çok Hizmet Veren Kurum TİKA ve Başkanı Dr. Serdar Çam olarak seçilirken, ödülü TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Mahmut Çevik aldı.

14 Şubat 2018 Çarşamba 12:19
Bu haber 536 kez okundu
Rumeli’nin “En”leri Ödüllerini Aldı


Tek Rumeli TV, 19 kategoride Rumeli’nin “En”lerini seçti.

"Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreninde 240 Balkan derneğinin oylarıyla Rumeli’ye En Çok Hizmet Veren Bürokrat ve Rumeli En Çok Hizmet Veren Kurum TİKA ve Başkanı Dr. Serdar Çam olarak seçilirken, ödülü TİKA Balkanlarda ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Mahmut Çevik aldı.

Makedonya’nın en ünlü oyuncularından biri olan Filiz Ahmet de “Yılın Oyuncusu” ödülüne layık görüldü. “Yılın Bakanı” ödülü ise AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nun oldu.  Rumeli’ye En Çok Hizmet Veren Siyasetçi olarak ise Saffet Sancaklı seçildi.

Rumeli şarkıları ve folklor gösterileriyle katılımcılara müthiş bir program sunulurken, diğer ödüllerin de dağıtımı yapıldı.

Çevik: "Balkanlarda 5 Bin Projeyi Hayata Geçirdik"

Ödülü aldıktan sonra bir konuşma yapan TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Mahmut Çevik, verilen ödülün Balkanlardaki projelerin devamına katkı sağlayacağını belirtti.

Çevik, “Faaliyet gösterdiğimiz 56 ofisimizden 11’i Balkanlar’da. Şüphesiz ki Balkanların iktisadi ve dengeli kalkınmasına, Balkanlar’da huzurun ve refahın sağlanmasına ve o bölgedeki kardeşlerimizin, soydaşlarımızın kültürler bağlarının gelişmesine katkı sağlamak için bugüne kadar yaklaşık 5 bin proje uyguladık. Bu projelerle, Balkanları geçmişte olduğu gibi huzurun, refahın, bereketin, vefanın kaynağı haline getirmeye gayret sarf ediyoruz” diye konuştu.

Çevik, son yıllarda öne çıkan projeler içerisinde Merkez Jupa'ya bağlı Kocacık köyündeki Atatürk'ün Babası Ali Rıza Efendi'nin Anı Evi ve Manastır'da Mustafa Kemal Atatürk'ü eğitim aldığı Askeri İdadi'yi örnek gösterdi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV