banner43

banner42

20 Şubat 2018 Salı

Priştine’de Kosova-Türkiye Dostluk Parkı Açıldı

Priştine'deli şehir parkı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından onarıldı. Onarım çalışmaları kapsamında parkın oyun alanının çevre düzenlemesi ve sosyal donatıların yenilenmesi çalışmaları sona erdi.

19 Ekim 2017 Perşembe 14:09
Bu haber 601 kez okundu
Priştine’de Kosova-Türkiye Dostluk Parkı Açıldı

 

Priştine halkının hizmetindeki dört park alanından biri olan ve halk tarafından sürekli ziyaret edilen şehir parkı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından onarıldı. Onarım çalışmaları kapsamında parkın oyun alanının çevre düzenlemesi ve sosyal donatıların yenilenmesi çalışmaları sona erdi. Priştineli çocukları sevindiren parkın açılışı dün gerçekleştirildi.               

Açılış, Priştine Belediye Başkanı Shpend Ahmeti, Türkiye’nin Ptiştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, TİKA Kosova Kordinatörü Hasan Burak Ceran ve çok sayıda yetkilinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Priştine Belediyesi ile TİKA arasında bu yıl gerçekleştirilen görüşmeler kapsamında parklara yapılabilecek çalışmalara öncelik verildi ve Priştine şehir parkında çocuklara yönelik şartların iyileştirilmesi amacıyla çalışmalar başlatımıştı.

Projenin tamamlanmasıyla Başkent Priştine’ye en çok da çocukları sevindiren ve engelli çocukların da yararlanabileceği bir oyun parkı kazandırıldı.

Çocukların yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan Büyükelçi Kılıç, “Park çok güzel, yapılan düzenlemeyle farklı bir hava kazanmış. Ancak parkın isminin Kosova Türkiye Dostluk Parkı olması çok daha güzel. Bu projenin, Kosova ve Türkiye halkları arasındaki sarsılmaz dostluğu pekiştireceğine ve bizim ebedi dostluğumuz için kalıcı bir sembol olacağına inanıyorum. Bizler Türkiye olarak dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de siz Kosovalı dostlarımızın her alanda yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Priştine Belediye Başkanı Shpend Ahmeti de Türkiye ve bu çerçevede TİKA’ya  gerçekleştirilen proje için teşekkür ederek, “Priştine’de ilk kez gerçekleştirilen bu proje ile engelli çocuklara da oyun imkanı sağlanması bizler açısından çok önemli. Şu anda burada bu kadar çok cocğun bulunması bu projenin çocuklar ve halk açısından ne kadar anlanmlı olduğunun bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.
Yürütülen çalışmalar ile hem oyun ekipmanları yenilendi hem de çevre düzenlemesi yapılarak, şehir parkı yeni bir görüntüye kavuştu.
Engelli çocukların da kullanabileceği üç oyun alanı yanı sıra yenilenen basketbol sahısında ilk atışları Belediye Başkanı Ahmeti ve diğer yetkililer  gerçekleştirdi.

 

Kosovaport

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV