banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

Manisa’da “Yılın Kadın Girişimcisi” Makedonya’dan

Makedonya'dan 26 yıl önce Manisa'ya gelerek yerleşen 4 çocuk annesi, 58 yaşındaki Hediye Paykocu, 30. Ahilik Haftası kapsamında "yılın kadın girişimcisi" seçildi.

21 Eylül 2017 Perşembe 10:44
Bu haber 897 kez okundu
Manisa’da “Yılın Kadın Girişimcisi” Makedonya’dan

 

Manisa Kahveciler Esnaf Odası, 30. Ahilik Haftası kapsamında 25 yıldır kahvehane işleten kadın üyeleri Hediye Paykocu'yu "yılın kadın girişimcisi" seçti.

Makedonya'dan 26 yıl önce Manisa'ya gelerek yerleşen 4 çocuk annesi, 58 yaşındaki Hediye Paykocu, inşaat işçisi olan 60 yaşındaki eşi Cevdet Paykocu'ya destek olmak için evinin alt katını kahvehaneye dönüştürdü.

25 yıldan bu yana Yunusemre İlçesi Lale Meydanı'nda kahve işletmeciliği yapan Paykocu, 30. Ahilik Haftasıkapsamında Manisa Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Çetin ve yönetimince ziyaret edildi.

Gerçekleşen ziyarette Paykocu, "yılın kadın girişimcisi" seçilerek, belgesi takdim edildi.

Kahveciler Odası ziyaretinin kendisini çok mutlu ettigini belirten Paykocu, "Manisa'ya ilk geldiğimiz yıllar işimiz yoktu. Evimizin altını kahvehaneye çevirdik. Çocuklarım burada çalışıyor. 4 çocuğumuzun geçimini buradan sağladık. Kahveden Bağ-Kur gösterip emekli oldum. Allah sağlık versin, başka bir şey istemiyoruz. En büyük destekçim eşim. Kendisine teşekkür ediyorum." dedi.

İl genelinde 700 üyeye sahip olduklarını, bunların 110'unu kadınların oluşturduğunu ifade eden ManisaKahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, şunları kaydetti:

"30. Ahilik Haftası dolayısıyla üyemiz Hediye Paykocu'yu yılın kadın girişimci seçtik. Kendisi de ifade ettiği gibi uzun yıllar önce çocukların gelir kaynağı olarak, çocuklarına iyi bir eğitim verebilmek için bu mekanı açmış. Çok uzun süredir de birlikte çalışıyoruz. Mesleğe kadın elinin değmesi çok güzel."


Haberler.com

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV