banner43

banner42

20 Şubat 2018 Salı

İlk Fırsatta İş Hayatına Atılmayı İstiyorum

Bitirdiğim bölümü diğer öğrencilere de tavsiye ediyorum. Nedenlerinden biri de hayat bakış açısını çok değiştirdiğini, hayata daha farklı ve merhametli, anlayışla bakmalarını sağladığını düşünüyorum.

06 Şubat 2018 Salı 16:41
Bu haber 1386 kez okundu
İlk Fırsatta İş Hayatına Atılmayı İstiyorum


Üniversite öğrencilerinin en büyük hayali, istedikleri bölümü tamamladıktan sonra seçtikleri meslekte iş hayatına devam etmektir. Kimi öğrenciler üniversite eğitimini tamamlar tamamlamaz işe başlarken, bazı öğrenciler ise bir müddet iş için beklemekteler. Fakat diploma sahibi olan öğrencilerin er ya da geç iş sahibi oldukları bir gerçek.    

Kısa bir zaman önce üniversiteden mezun olan Zeliha, iş hayatına atılmak için sabırsızlanıyor. Oldukça önemli bir bölümü tamamlayan Zeliha, büyük bir istek ve azimle eğitimini tamamladığını söylüyor.

Zeliha Yaşarova, Radoviş’e bağlı Topolnitsa köyünde yaşıyor. İlkokulunu Topolnitsa’daki “Nikola Karev” ilkokulunda, orta okulu Radoviş belediyesindeki “Kırste Petkov Misirkov” okulunda okudu. Liseyi de Radoviş’teki “Kosta Susinov” lisesinde tamamlayan Zeliha, liseden sonra devam ettiği Üsküp Aziz Kiril ve Metodiy Üniversitesi Sosyal İşler ve Sosyal Politikalar Bölümü’nden kısa bir zaman önce mezun oldu.

“Üniversiteyi bitirmek gerçekten çok güzel ve gurur verici bir duygu” diyor Zeliha ve ekliyor: “Okuduğum bölümü seçme sebebim, biraz da olsa insanlara yardım edebilmekti. İnşallah bu isteğim yerine gelir ve insanlara bir katkım olur.”

Kısaca üniversite eğitiminden söz eden Zeliha, “Üniversite hayatım çok güzel geçti. Yeni arkadaşlar ve çok büyük hayat tecrübesi edindim ve bu yönde kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Eğitimim boyunca çok şükür ki herhangi bir sorun yaşamadım. Ailem ve arkadaşlarım her zaman yanımdaydı” dedi.

Uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecinin ardından  şimdi hayal ettiği mesleği icra etmeyi istediğini belirten Zeliha, “İstediğim bölümü bitirmenin mutluluğu var içimde ve çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. İlk fırsatta iş hayatına atılmayı istiyorum.           

Şunu da eklemek istiyorum. Bitirdiğim bölümü diğer öğrencilere de tavsiye ediyorum. Nedenlerinden biri de hayat bakış açısını çok değiştirdiğini, hayata daha farklı ve merhametli, anlayışla bakmalarını sağladığını düşünüyorum. Okuduğum bölümü gerçekten çok seviyorum. Bir daha üniversite okusam yine aynı bölümü seçerdim.

Bu süreçte yanımda olan aileme sonsuz teşekkür ediyorum. Bana bu fırsatı sunduğunuz için size de teşekkür ederim” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.      

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV