banner43

banner42

20 Şubat 2018 Salı

Her Kadın Kendi Ayakları Üstünde Durmalıdır

Çalıştığım yerden çok memnunum. Hem iş sahibimden, hem iş arkadaşlarımdan hem de aldığım ücretten gayet memnunum.

06 Şubat 2018 Salı 12:03
Bu haber 338 kez okundu
Her Kadın Kendi Ayakları Üstünde Durmalıdır


Kadınların son dönemlerde kariyer hayatına verdiği önem, kendilerinin her alanda aktif olarak yer almalarına yardımcı oluyor. Kimisi kariyerden önce eğitim peşinde koşarken, kimileri ise erken yaşta iş hayatına atılmak zorunda kalıyor. Gençlerimiz de, hayatın getirdiği mücadele karşısında çalışarak kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor.   

Genç yaşta iş hayatına atılan Azra Osman, genç bir kadın olarak kendi ekmeğini kendisi çıkarıyor. Kendi ayakları üzerinde durmaya çalıştığını belirten Azra Osman, çalışmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ediyor.

Azra Osman, Üsküp’e bağlı Koliçan köyünde yaşıyor. İlkokul öğrenimini Koliçan köyündeki “Mustafa Kemal Atatürk” ilkokulunda, liseyi de Üsküp’teki “Yosip Broz Tito” lisesinde tamamladı. Şimdi ise “La Delicious” adlı bir börekçide çalışıyor.

Liseyi bitirdikten iki yıl sonra çalışmaya başladığını söyleyen Azra Osman, oldukça memnun görünüyor.

“Çalıştığım yerde hem garsonluk yapıyor, hem de börek ustalarına yardım ediyorum” diyen Azra Osman, “Çalıştığım mekânda börek, poğaça, lahmacun, tavuklu pide, pizza gibi ürünler satılıyor. Müşterilerimiz çoğunlukla Türk ama Arnavut olsun Makedon olsun diğer milletteki müşterilerimizin de ilgisi yoğun oluyor” dedi.

İşini keyif ve merakla yapan Azra Osman: “Çalıştığım yerden çok memnunum. Hem iş sahibimden, hem iş arkadaşlarımdan hem de aldığım ücretten gayet memnunum. Çalıştığım yer Üsküp’ün en meşhur börekçilerinden biridir. Aynı zamanda turistlerin de en uğrak yeri” diye ifade etti.

Çalışan biri olarak kadınların halinden en iyi anlayanlardan biri olan Azra Osman, konuşmasının devamında: “İş hayatının evli kadınlar için zor ama bekâr, genç kadınlar için kolay olduğunu düşünüyorum. Çalışan biri olarak özellikle kadınlara çalışmayı tavsiye ediyorum çünkü kadınlar kutsaldır ve her kadın kendi ayakları üstünde durmalıdır.

Ben bir kadın olarak kendi ayaklarımın üstünde duruyorum. Kadınlara tavsiyem güçlü olmaları ve çalışmaları. Kimseye muhtaç olmasınlar” sözlerini beyan etti.       

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV