banner43

banner42

20 Şubat 2018 Salı

Eğitim Hayatının En Güzel Yılları Lisede Geçiyor

Her öğrenciden, lise yıllarının en güzel yıllar olduğunu söylediklerini duymak mümkün. Gerçekten de öyle, çünkü bu günler bir daha yaşanmaz.

01 Şubat 2018 Perşembe 16:29
Bu haber 304 kez okundu
Eğitim Hayatının En Güzel Yılları Lisede Geçiyor


Yıllar boyu sürecek dostlukların temellerinin atıldığı, yeni simalarla tanışıldığı, ilk zayıf notun alındığı, kimi zaman sınavlarda ilk kopyaya başvurulduğu yerdir lise. Yani öğrencilerin tabiriyle, ‘en güzel ve unutulmaz’ günlerin yaşandığı yerdir. Çoğu insandan lise yıllarının unutulmaz yıllar olduğunu duymak mümkün. Eğitimin tamamlandığı ve iş hayatına atılan herkesin bu özel günleri özlemle hatırladıklarını duyuyoruz her zaman.

Lise eğitimini tamamlamasına bir yıl kalan öğrencilerimizden Melhima da bu söylenenlere fazlasıyla katılıyor. Lise özlemi çekenler için küçük de olsa bir hatırlatma niteliğinde olan Melhima ile sohbetimizde, Melhima bu günlerin hayatta bir kere yaşandığını ifade etti.          

Melhima Murati, 17 yaşında ve Mavrovo-Rostuşe belediyesine bağlı Skudrinye köyünde yaşıyor. Mavrovo-Rostuşe Lisesi’nde üçüncü sınıf öğrencisi olan Melhima, lise yıllarının tadını çıkarıyor.

Lise eğitiminin çok iyi gittiğini söyleyen Melhima, derslerinin de iyi olduğunu ifade etti. Melhima ile yaptığımız sohbetimizde, lise günlerinin nasıl geçtiğini anlattı: “Liseye başladığım ilk yıl, ilkokuldan sonra yeni okul, yeni öğretmenler, arkadaşlar, yeni ortama alışmak biraz zaman aldı. Fakat gün geçtikçe bu duruma da alıştım. Lise eğitimimi tamamlamama bir yıl kaldı. Zaman geçtikçe üniversite eğitimi için de bir karar vermek gerekecek ama şimdilik hangi bölüme devam edeceğim konusunda kesin bir fikrim yok” dedi.

Mavrovo-Rostuşe’de hayatın nasıl olduğunu sorduk Melhima’ya. Mavrovo-Rostuşe’nin çok güzel bir yer olduğunu söyledi. Melhima, “Mavrovo-Rostuşe’de hayat çok iyi. Buradaki gençlerin eğitim, iş gibi konularda herhangi bir sorunu yok” dedi.  

Lise yıllarının en güzel yıllar olduğunu söyleyen Melhima, “Her öğrenciden, lise yıllarının en güzel yıllar olduğunu söylediklerini duymak mümkün. Gerçekten de öyle, çünkü bu günler bir daha yaşanmaz” diyerek lise eğitimini tamamladıktan sonra arkadaşlarını, öğretmenlerini, kısacası lisede geçirdiği tüm özel ve eğlenceli günlerini çok özleyeceğini söyledi. 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV