banner43

banner42

25 Şubat 2018 Pazar

Başarılı Kadınların Özellikleri

Herkesin başarı anlayışı ve başarılı olmak istediği alanlar çok farklı. Ancak başarıya giden yolda atılan adımlar hep aynı ve bu nedenle de başarılı insanların bazı ortak noktaları var.

02 Şubat 2018 Cuma 12:20
Bu haber 228 kez okundu
Başarılı Kadınların Özellikleri


Herkesin başarı anlayışı ve başarılı olmak istediği alanlar çok farklı. Ancak başarıya giden yolda atılan adımlar hep aynı ve bu nedenle de başarılı insanların bazı ortak noktaları var.

İşte kariyer yaşamınıza ilham verebilecek başarılı kadınların ortak özellikleri ve bunları hayatınıza adapte etmenin yolları...

Risk almaktan korkmazlar
Sürekli güvenli adımlar atmaya çalışmak, plansız hareket etmeme ve risk almaktan korkmak hiç başarılı kadınların özellikleri değil! Risk almaktan korkmak sadece yerinizde saymanıza neden olur.

Yaptıkları işe tutkuyla bağlılar
Bir işi tutkuyla yapmak başarıya ulaşmak için en önemli adımlardan biri. Yaptığınız işi sevmediğinizde motivasyonunuz da düşüyor. Bu nedenle tavsiyemiz, ilk olarak gerçekten sevdiğiniz işi bulun.

Başarılı olacaklarına inanırlar
Başarılı kadınlar fikirleri ya da istekleri ne kadar imkânsız görünürse görünsün, başaracaklarına inanırlar. Her durumda kendilerine olan inançlarını kaybetmezler. 

Mutlaka kendilerine vakit ayırırlar
Araştırmalar kadınların ev işleri ya da çocuk bakımı gibi sorumlulukları önlerine bir engel olarak koyduklarını gösteriyor. Ancak başarılı kadınlar kendilerine vakit ayırmalarının ne kadar önemli olduğunun farkındalar. Arada bir iş stresinden, ev işlerinden, çocukların sorumluluklarından uzaklaşıp yalnız kalabileceğiniz yarım saatin başarınızda ne kadar etkili olacağına inanamayacaksınız. Bu yüzden bu hafta toplantıları, aile yemeklerini ya da arkadaş buluşmalarını planlarken takviminizde kendinize de yer ayırmayı unutmayın.

Başarısızlığı bir son olarak görmezler
Herkesin hayatında başarısızlığa uğradığı zamanlar oluyor. Bundan tamamen kaybettiğiniz ya da artık sonsuza kadar başarılı olamayacağınız sonucunu çıkarmamanız gerekiyor. Çünkü başarılı kadınlar da asla bu sonucu çıkarmıyor. Başarısızlığın bir son değil, aksine başarıya giden basamaklardan biri olduğunu kabul etmek gerekiyor. Bu nedenle başarısız olduğunuzda, vazgeçmek yerine denemeye devam etmelisiniz.

Mükemmeli aramazlar
Araştırmalar mükemmeli aramanın zaman ve enerji kaybı olduğunu gösteriyor. Başarılı kadınlar da bunun farkında! Başarılı kadınlar sadece kendilerinin değil, çevrelerindeki insanların da mükemmel olamayacaklarını ve hatalar yapabileceklerini kabulleniyorlar. Tavsiyemiz hatalarınızla ve eksikliklerinizle de başarılı olabileceğinizin farkına varmanız yönünde.

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV