banner43

banner42

24 Şubat 2018 Cumartesi

Yunan Hükümeti’nin Kodzias’ın Üsküp Ziyaretinden Beklentisi Düşük

Yunanistan medyasında, Yunanistan Hükümeti’nin, Dışişleri Bakanı Nikos Kodzias’ın Üsküp’e gerçekleştireceği resmi ziyaretinden beklentilerinin düşük olduğu haberleri yer aldı.

29 Ağustos 2017 Salı 12:40
Bu haber 413 kez okundu
 Yunan Hükümeti’nin Kodzias’ın Üsküp Ziyaretinden Beklentisi DüşükYunanistan medyasında, Yunanistan Hükümeti’nin, Dışişleri Bakanı Nikos Kodzias’ın Üsküp’e gerçekleştireceği resmi ziyaretinden beklentilerinin düşük olduğu haberleri yer aldı. Ayrıca konuyla ilgili yayınlanan haberlerde ziyaret sırasında iki bakan arasında yapılacak görüşmelerin konuları hakkında herhangi bir detay verilmediği ifadeleri de yer aldı.

Yunanistan’ın önemli yazılı medyasından To Vima’da yer alan haberde, “Atina, orta yolu tutup bir yandan Makedonya hükümetinin yapıcı tutumunu monopolize etmesine izin vermeyecek, diğer yandan da isim sorununun hızlı bir şekilde çözümü için şartların henüz oluşmadığını gösterecek” ifadeleri yer alıyor.

Dışişleri Bakanları Kodzias ile Dimitrov arasında gerçekleşecek görüşme hakkında çıkan haberlerde ise iki ülke arasında güven inşa edilmesi konusunun masaya yatırılacağı ifade edilirken, Kodzias’ın Üsküp’ün Yunanistan’a karşı yaptığı tahrik edici hareketleri de gündeme getireceği belirtiliyor.

Her ne kadar isim sorunu öne çıkmasa da Yunanistan Dışişleri Bakanı Kodzias’ın Üsküp ziyaretinde Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov ile gerçekleştireceği görüşmede isim sorununu da ele alacağı tahmin ediliyor.

Diğer yandan son dönemde bölgede yaşanan gelişmelerin masaya yatırılması açısından Kodizas’ın Üsküp ziyareti sırasında Bakan Dimitrov ile gerçekleştireceği görüşme olumlu olarak değerlendiriliyor.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV