banner43

banner42

22 Şubat 2018 Perşembe

Vuçiç: 'Krizin Çözümü Bölge Barış ve İstikrarı İçin Önemli'

Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç ile ABD Senatörü John MacCain arasında gerçekleşen görüşmede Makedonya'daki kriz gündeme geldi.

11 Nisan 2017 Salı 10:35
Bu haber 905 kez okundu
Vuçiç: 'Krizin Çözümü Bölge Barış ve İstikrarı İçin Önemli'Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç ile ABD Senatörü John MacCain dün Sırbistan'ın başkenti Belgrat'ta bir araya geldi. İkilinin gerçekleştirdikleri görüşmede Makedonya'daki siyasi krizi de gündeme getirdikleri öğrenildi.

Görüşme sonrasında yapılan ortak basın toplantısında  konuşan Başbakan Vuçiç, Makedonya'daki sorunun çözüme ulaşması bölge istikrarı için büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

Vuçiç açıklamasında "Bölgedeki barış ve istikrarın sağlanması için, Makedonya'da hükümet kurma problemini en sakin bir biçimde halledilmesi gerekiyor" dedi.

Konuşmasının devamınd Vuçiç, "Bu sorun bizi de yakından ilgilendiriyor. Makedonya'daki durumdan memnun olmayan Arnavutlar varsa, sorun oradan Sırbistan'ın güney bölgesine sıçrayabilir. Makedonlar arası bir çatışma çıktığı taktirde de kimse için iyi olmayıp kötü sonuçlar doğurur" dedi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV