banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

VMRO-DPMNE Koalisyon Ortaklarıyla Bir Araya Geldi

VMRO-DPMNE'nin önderliğinin yaptığı 'Daha İyi Makedonya' koalisyon ortağı parti liderleri bugün Nikola Gruevski ile bir araya geldi.

30 Nisan 2017 Pazar 22:21
Bu haber 2664 kez okundu
VMRO-DPMNE Koalisyon Ortaklarıyla Bir Araya Geldi


VMRO-DPMNE'nin önderliğinin yaptığı 'Daha İyi Makedonya' koalisyon ortağı parti liderleri bugün Nikola Gruevski ile bir araya geldi. Alınan bilgiye göre toplantıda ülkedeki mevcut siyasi gelişmeler, mecliste yaşanan olaylar ve Meclis Başkanının seçimi konuları masaya yatırıldı.

Yapılan yazılı açıklamada, "Toplantıda SDS'in yaptığı meclis Başkanının seçimi yasa dışı olarak değerlendirildi. Toplantıda ayrıca SDS ve Zoran Zaev halkı tahrik ettikleri için da suçlandı. Anayasa, yasalar ve Meclis kuraları çiğnendiği de masaya yatırıldı" ifadeleri yer alıyor.

'Daha iyi Makedonya' koalisyonunun şiddete karşı olduğunu sorunların diyalog yoluyla anayasa ve yasalar çerçevesinde çözülmesinden yana olduğu da kaydedildi.

Toplantıda koalisyon ortakları Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Beycan İlyas ve Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan saraç da yer aldı.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV