banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

THP: 'Milletimiz ve Devletimizin Daha İyi Yarınları İçin Çaba Sarf Edeceğiz'

THP kurulan yeni hükümet ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Yapılan yazılı açıklamada çetin mücadelenin ardından özgürlüğe yeniden merhaba denildiği ifade edildi.

02 Haziran 2017 Cuma 12:56
Bu haber 2855 kez okundu
THP: 'Milletimiz ve Devletimizin Daha İyi Yarınları İçin Çaba Sarf Edeceğiz'Makedonya'da kurulan hükümette yer alan Türk Hareket Partisi (THP) kurulan yeni hükümet ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Yapılan yazılı açıklamada çetin mücadelenin ardından özgürlüğe yeniden merhaba denildiği ifade edildi.

Yapılan yazılı açıklamada, "Makedonya Cumhuriyeti uzun yıllar süren çetin bir mücadelenin sonucunda bugün özgürlüğe yeniden merhaba demiştir. Zorlu ve kısıtlı şartlar ile ülkeyi işgal eden rejimi yıkmak kolay olmamıştır. Demokrasi ve özgürlüğe inanan bir kitle ile girilen yolda yaz, kış demeden, yağmur, çamur dinlemeden kararlılıkla hedefe emin adımlarla koşulmuştur. Böylece olağanüstü inanç ve azimli çalışma ile bugün ülkemiz yeni hükümete kavuşmuştur" ifadeleri yer aldı.

'Yüklendiğimiz Sorumluluk Son derece Bilincindeyiz'

Yeni hükümetin reformsal olacağının da vurgulandığı açıklamada ayrıca, "Yeni hükümet her alanda talan edilmiş bir devleti devralıyor. Yüklendiğimiz sorumluluk ve aldığımız yükün son derece bilincindeyiz. Yola girerken verdiğimiz "Makedonya’ya yaşam getireceğiz" sözünün yerine getirme safhasına geçiyoruz. Yeni hükümetimiz reformsal olacaktır. Çökmüş devleti yeniden yapılandıracak ve en büyük stratejik hedef olan Avrupa Birliği ve NATO üyeliği konularında sonuca endeksli adımlar atacaktır. Başta ekonomi olmak üzere, hukuk, sağlık, eğitim, kültür alanlarında vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda düzenlemeler yapacaktır. İktidarın temelinde insanımız olacaktır. Hükümet ve yöneticiler şimdiye kadar olduğu gibi ayrıştırıcı ve bölücü değil, kucaklayıcı ve yapıcı olacaklardır" denildi.

'Milletimiz ve Devletimizin Daha İyi Yarınları İçin Çaba Sarf Edeceğiz'

Yeni Başbakan Zoran Zaev'e başarılar dilenen açıklamanın devamında ise şu ifadeler de yer alıyor:

"11 yıl zifiri karanlıktan sonra aydınlığa ulaşan vatandaşlarımızı demokratik değerlere sahip çıkmalarından ötürü en içtenlikle kutlarız. Soydaşımız, hak ettiği adalete, eşitliğe ve özgürlüğe en sonunda ulaşmış olacak. Başbakan Zoran Zaev ve kabinesine başarılı çalışmalar dileriz. Parti Genel Başkanımı Prof. Dr. Adnan Kahil’in Türk Dünyasından sorumlu Devlet Bakanı görevine getirilmesi partimiz için büyük bir gurur ve sorumluluk arz etmektedir. Eskiden olduğu gibi önümüzdeki dönemde de Türk Hareket Partisi olarak var gücümüzle milletimizin ve devletimizin daha iyi yarınları için çaba sarf edeceğimizi hatırlatırız."

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV