banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

Rama: 'Platform Makedonya'daki Arnavut Partilerinindir'

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Makedonya'da ciddi tartışmalara yol açan Arnavut platformu hakkında açıklama yaptı.

11 Nisan 2017 Salı 09:52
Bu haber 1050 kez okundu
Rama: 'Platform Makedonya'daki Arnavut Partilerinindir'Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Makedonya'da ciddi tartışmalara yol açan Arnavut platformu hakkında açıklama yaptı. Platformun Makedonya'daki Arnavut partilere ait olduğunu ifade eden Rama, Tiran'ın bu platformla hiç bir ilgisi olmadığını dile getirdi.

Bir televizyon programına konuk olan Rama yaptığı açıklamada, "Tiran'a ait herhangi bir platform yok. Söz konusu bu platform Makedonya'daki Arnavut siyasi partilere ait bir platformdur, biz sadece onlara destek olduk. Arnavut siyasi liderlerle ayrı ayrı görüşme gerçekleştirerek hepsinin düşüncelerini aldık. Liderler bir kağıt parçası üzerinde de birleşti" ifadelerini kullandı.

Arnavut Başbakan Rama, açıklamasında ayrıca Cumhurbaşkanı İvanov ve VMRO-DPMNE'nin söylediklerinin gerçekle özdeşleşmediğini vurguladı. Rama ayrıca seçim kampanyası boyunca hiçbir siyasi parti lideri ile görüşme kabul etmediğinin de altını çizdi.

11 Aralık erken genel seçimlerin ardından hükümet müzakereleri sırasında ciddi tartışma yaratan Arnavut siyasi partilerinin platformu bazı kesim tarafından 'Tiran Platformu' olarak adlandırılıyordu. 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV