banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

'Muhalefet Olarak da NATO ve AB Üyeliği Yolunda Çalışacağız'

Brüksel ziyaretinde bulunan VMRO-DPMNE Nikola Gruevski, AB Komşu Ülke İlişkileri ve Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn ile bir araya geldi.

08 Haziran 2017 Perşembe 11:21
Bu haber 3200 kez okundu
'Muhalefet Olarak da NATO ve AB Üyeliği Yolunda Çalışacağız'Brüksel ziyaretinde bulunan VMRO-DPMNE Nikola Gruevski, AB Komşu Ülke İlişkileri ve Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn ile bir araya geldi.

Ana muhalefet lideri ve eski başbakan Gruevski, Hahn görüşmesinden muhalefet olarak da Makedonya'nın AB ve NATO üyeliği yolunda çalışmalarını sürdürecekleri mesajını verdi.

Hahn ve Gruevski arasında yaklaşık 45 dakika süren görüşmede Makedonya'daki siyasi gelişmeler ve AB süreci engelinin kalkması konularının masaya yatırıldığı öğrenildi.

Gruevski yaptığı açıklamada, "Johanes Hahn ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede VMRO-DPMNE'nin tutumunu aktardım. Makedonya'nın AB ile müzakerelere başlamasının artık zamanı gelmiştir. Çünkü biz geçtiğimiz dönemde bir çok alanda reformları gerçekleştirdik. Reformlara ihtiyaç her zaman olacaktır. Bu hem AB üye ülkeler hem de AB dışındaki ülkeler için geçerlidir" ifadelerini kullandı.

Açıklamasının devamında Gruevski, "Bunca yapılmış reformdan sonra engellerin kalkması ve Makedonya'nın müzakerelere başlamasının zamanı geldiğini düşünüyoruz. Ayrıca bizim tutumumuz NATO'dan da üyelik davetiyesi alınması yönündedir" dedi.

VMRO-DPMNE Genel Başkanı Nikola Gruevski Brüksel ziyareti sırasında heyeti ile birlikte AB Milletvekilleri ile de temaslarda bulunuyor.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV