banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

İzzet İbrahimsoylu Karbintsi Belediye Meclis Üyeliği İçin İkinci Kez Yarışacak

İzzet İbrahimsoylu 2013-2017 döneminde Karbintsi Belediye Meclisinin tek Türk üyesiydi. 2013 Belediye seçimlerinde bağımsız olarak adaylığını koyan İbrahimsoylu Türklerin desteğini almayı başardı.

13 Ekim 2017 Cuma 10:25
Bu haber 1296 kez okundu
 İzzet İbrahimsoylu Karbintsi Belediye Meclis Üyeliği İçin İkinci Kez Yarışacakİzzet İbrahimsoylu 2013-2017 döneminde Karbintsi Belediye Meclisinin tek Türk üyesiydi. 2013 Belediye seçimlerinde bağımsız olarak adaylığını koyan İbrahimsoylu Türklerin desteğini almayı başardı.

2017 yerel seçimlerde de bağımsız olarak adaylığını koyan İbrahimsoylu yaptığı açıklamada şu ana kadar yaptığı çalışmalar ve seçildiği takdirde hedeflediği çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yaptığı açıklamada İzzet İbrahimsoylu, “Karbintsi Belediyesine bağlı Kızılalma-Karaman Yörük köyleri, Hocalı, Kurfallı, Koca Gürgen (Koca Gaber), Kutsa, Aktaş Gerceli (Aktaş Pırnalı), Ebipli, Yonuzlu, Kepekçili, Kulağuzlu ve son zamanlarda Yörük köylerinden göçen Yörüklerle dolan Radanya köyüdür. Yaptıklarımız arasında Koca Gürgen (Koca Gaber), Kurfallı, Kepekçili ve Ebipli’nin yolunu düzelttirdik. Hocalı köyüne, 4 yıl içinde, önce 300 m, sonra iki kez 800 m asfalt yaptırdık. Aktaş Gerceli (Aktaş Pırnalı) köyünün su sorunu çözdük. 5 km’lik hortum verdik. Ayrıca Pırnalı köyüne 300 m asfalt yaptık. 1996’dan beri Pırnalı köyüne hiçbir şey yapılmamıştı. Kutsa köyüne köprü yaptırdık. Kulağuzlu köyü camisinin resmi işlerinin halledilmesinde yardımcı olduk. İlk kez belediyede iftar düzenledik” ifadelerini kullandı.

‘Hedef Yörük Köylerindeki Su Sıkıntılarını Gidermek’

İbrahimsoylu, bu seçimlere yeni logo ile katıldıklarını ve logo olarak Göktürk işaretini kullandıklarını ifade etti

Hedeflediği projeleri de açıklayan İbrahimsoylu, “Yörük köylerinin yol ve su sıkıntılarını gidermek. Hocalı köyü yolunun tamamını asfaltlamak. Kepekçili ve Yonuzlu köylerinin su sıkıntısını halletmek. Kulağuzlı köyünde ilkokulunda Türkçe eğitim verilmesini sağlamak. Pırnalı köyünün asfaltını tamamlamak” şeklinde konuştu.

Türkçeyi Resmileştirmek Hedefler Arasında

Hedefleri arasında Türkçenin Karbintsi Belediyesinde resmileştirilmesini sağlamak olduğunu da açıklayan İBrahimsoylu, “Karbintsi Belediyesinde nüfus sayımı yapılıp Türkçenin resmi dil olmasını sağlamak da hedeflerimiz arasında. Ben daha önce bunu mecliste dile getirdim ancak, 2002 nüfus sayımına göre bizim nüfusumuz yüzde 18 idi. Şimdi bu sayı yüzde 2o’nin üstünde” dedi.

İzzet İbrahimsoylu son olarak da asıl hedefinin kısacası Türklerin sıkıntılarıyla ilgilenmek olduğunu ifade etti.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV