banner43

banner42

17 Aralık 2017 Pazar

Cumhurbaşkanı İvanov Hükümet Kurma Yetkisini Vermemekte Kararlı

Meclis Başkanından çoğunluğun sağlandığına ilişkin mektubun ellerine ulaştığı ifade edilirken, Cumhurbaşkanı İvanov'un hükümeti kurma yetkisini vermesi için SDSM Lideri ve koalisyon ortaklarından Makedonya'nın bölünmez bütünlüğünü koruyacaklarına dair garanti istediği kaydedildi.

11 Mayıs 2017 Perşembe 09:43
Bu haber 2398 kez okundu
Cumhurbaşkanı İvanov Hükümet Kurma Yetkisini Vermemekte KararlıMakedonya Cumhurbaşkanlığı kabinesinden yapılan açıklamada, Meclis Başkanından çoğunluğun sağlandığına ilişkin mektubun ellerine ulaştığı ifade edilirken, Cumhurbaşkanı İvanov'un hükümeti kurma yetkisini vermesi için SDSM Lideri ve koalisyon ortaklarından Makedonya'nın bölünmez bütünlüğünü koruyacaklarına dair garanti istediği kaydedildi.

Yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanı İvanov'un hükümeti kurma yetkisinin verilmesiyle ilgili tutumunun değişmedi. Makedonya Anayasasına aykırı Tiran Platformu ya da farklı bir belge hiç bir şekilde Makedonya'da hükümet kurulması için herhangi bir şart teşkil edemez. Makedonya Cumhurbaşkanı hükümeti kurma yetkisini verme konusunda Anayasaya uygun bir şekilde hareket edecek" ifadeleri yer alıd.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV