banner43

banner42

17 Aralık 2017 Pazar

Çipras: AB ve NATO Üyeliği için Önce İsim Sorunun Çözümü Gerekli

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında Makedonya ile ilgili açıklamalarda bulundu.

14 Temmuz 2017 Cuma 10:12
Bu haber 1220 kez okundu
 Çipras: AB ve NATO Üyeliği için Önce İsim Sorunun Çözümü GerekliYunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında Makedonya ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çipras açıklamasında, Makedonya’nın AB ve NATO’ya üye olması için önce Üsküp ve Atina arasındaki isim sorunun çözüme ulaşması gerektiğini kaydetti.

Aşbakan Çipras ayrıca Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kodzias ile Mkadonya Dışişleri Bakanı Nikola Dimitro arasında sürekli bir iletişim sağlandığını, Kodizas’ın en kısa zamanda Arabulucu Matthew Nimetz ile bir araya geleceğini belirtti.

Yunan meydalarında çıkan haberlerde SelaniK’te Yunanistan Başbakanı çipras, Bulgaristan Başbakanı Borisov ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç arasında gerçekleşen üçlü görüşmede isim sorunun da ele alındığı ifade edildi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV