banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

Başbakan Zaev NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’le Görüştü

Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, dün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından basının karşısına geçti.

13 Haziran 2017 Salı 11:37
Bu haber 828 kez okundu
 Başbakan Zaev NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’le GörüştüMakedonya Başbakanı Zoran Zaev, dün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından basının karşısına geçti.

Gerçekleşen görüşmede basın karşısına geçen Stoltenberg, Makedonya’nın geçici FYROM ismiyle NATO’ya girme konusunda girişimler olacağını ve iki yıl içinde Yunanistan ile isim sorununu halletmesi gereketiği mesajı Başbakan Zaev’e iletti.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, NATO’nun 2008 yılında yapılan zirvesinde Makedonya’nın ancak Yunanistan ile isim sorununu çözdüğü taktirde üyelik davetiyesi alacağının kararı çıktığını hatırlattı.

Başbakan Zaev ise yaptığı açıklamada, “Makedonya’nın NATO’ya tam üye olması doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu konuda Yunanistan halkından, iktidardan ve muhalefetten de destek bekliyoruz. Alternativler var. Biz geçici isimle NATO’dan davet alacağımızı ümit ediyoruz. Aynı zamanda Yunanistan ile de görüşmelerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Çözüm sürecinin komşu Yunanistan’da büyük ölçüde bağlı olduğunu ifade eden Zaev, kendilerinin istikrar için çözüm aradıklarını belirtti.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV