banner43

banner42

17 Aralık 2017 Pazar

Arnavut Liderler Ali Ahmeti ve Menduh Thaçi Bir Araya Geldi

BDİ Lideri Ali Ahmeti ile PDŞ Lideri Menduh Thaçi, dün Kalkandelen'de bir araya geldi. Yaklaşık iki saat süren görüşmede Ahmeti ve Thaçi'nin AB ve NATO üyeliği için şart teşkil eden Pırjino anlaşmasındaki maddelerin uygulanması konusunda işbirliğine gitmeyi görüştükleri öğrenildi.

12 Haziran 2017 Pazartesi 14:12
Bu haber 1225 kez okundu
Arnavut Liderler Ali Ahmeti ve Menduh Thaçi Bir Araya GeldiDemokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) Lideri Ali Ahmeti ile Arnavut Demokrat Partisi (PDŞ) Lideri Menduh Thaçi, dün Kalkandelen'de bir araya geldi. Yaklaşık iki saat süren görüşmede Ahmeti ve Thaçi'nin AB ve NATO üyeliği için şart teşkil eden Pırjino anlaşmasındaki maddelerin uygulanması konusunda işbirliğine gitmeyi görüştükleri öğrenildi.

BDİ Genel Başkanı Ahmeti yaptığı açıklamada, PDŞ'nin muhalefette yer almasına rağmen Pırjino anlaşmasının uygulanmasından eşit derecede sorumlu olduğunu ifade etti.

Ahmeti, "Pırjino anlaşması, Makedonya devleti için çok önemli bir faktördür. Bu nedenle Pırjino anlaşmasının uygulanması konusunda Meclisteki tüm partiler, muhalefet partileri de dahil olmak üzere yapıcı olmalıdırlar. Prıjino anlaşmasında yer alan hukukta reformlar, AB ve NATO üyelikleri gibi bazı konularda muhalefet milletvekillerinin de oylarına ihtiyaç var" dedi.

PDŞ Genel Başkanı Thaçi ise yaptığı açıklamada, görüşmenin içeriği hakkında kamuoyundan hiçbir şey saklamadıklarını bu toplantının amacının Pırjino anlaşması konusunda ortak dil bulmak olduğunu vurguladı.

Thaçi, "Ülkenin AB ve NATO yolunda ilerlemesi için BDİ'ye açık destek veriyoruz. Bunun Pırjino anlaşması uygulanmadan gerçekleşmesi mümkün değil. Seçimleri kaybetmemiz yapıcı olmamamız gerektiği anlamına gelmiyor" şeklinde konuştu.

Ahmeti ve Thaçi gerçekleştirdikleri görüşmede bir an önce uluslararası faktörün beklediği reformların yapılmasını istediklerini vurguladı.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV