banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

Gruevski Koalisyon Ortağı Parti Liderleriyle Görüştü

“Daha İyi Bir Makedonya İçin” koalisyonuna üye parti başkanları bugün toplantı yaptı. Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı Beycan İlyas ve Türk Milli Birlik Hareketi Genel Başkanı Erdoğan Saraç da görüşmelerde yer aldı.

10 Ocak 2017 Salı 23:05
Bu haber 2513 kez okundu
Gruevski Koalisyon Ortağı Parti Liderleriyle Görüştü

VMRO-DPMNE lideri Nikola Gruevski, bugün “Daha İyi Bir Makedonya İçin” koalisyonunda bulunan partilerin liderleriyle bir araya geldi.

Yeni hükümetin kurulmasıyla ilgili yapılan toplantının ardından partinin İcra Kurulu üyesi ve milletvekili İliya Dİmoski açıklamalarda bulundu.

Seçim sonuçlarının masaya yatırıldığını ve bundan sonraki süreçte neler yapılabileceğinin konuşulduğunu kaydeden Dimoski, “VMRO-DPMNE lideri ve yeni hükümeti kurma yetkisini alan Nikola Gruevski, ‘Daha İyi Bir Makedonya İçin’ koalisyonunun tam desteğini aldı” ifadelerini kullandı.

Dimoski, hükümet koalisyonu için görüşmeler gerçekleştireceklerini ancak Arnavut partilerinin ortak platformuyla ilgili özellikle daha küçük etnik toplulukların parti başkanlarının, görüşmelerin sadece iki toplum arasında gerçekleşmesi ihtimalinden oldukça rahatsız olduklarını dile getirdi.

Toplantıda, Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı Beycan İlyas ve Türk Milli Birlik Hareketi Genel Başkanı Erdoğan Saraç da yer aldı.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV