banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

Türkiye’den Kosova’ya Sağlık Desteği

18-26 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kosova-Türkiye Sağlık Haftası çerçevesinde Kosova’ya gelecek olan 26 Türk uzman doktorun farklı branşlarda 30’dan fazla ameliyat gerçekleştirecek.

16 Şubat 2017 Perşembe 13:10
Bu haber 1396 kez okundu
Türkiye’den Kosova’ya Sağlık Desteği

 

Kosova ile Türkiye arasında sağlık alanında başarıyla gelişen işbirliği kapsamında hafta sonunda Priştine’de Kosova-Türkiye Sağlık Haftası başlıyor.

Bu yıl sırasıyla 4’üncüsü  düzenlenecek olan Kosova-Türkiye Sağlık Haftası kapsamında uzman Türk doktorlar, çok sayıda ameliyat gerçekleştirecek.

Kosova-Türkiye Sağlık Haftası Koordinasyon Grubu’nun başında bulunan Kosova Sağlık Bakan Yardımcısı dr. Kadir Hüseyin,  18-26 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan  Kosova-Türkiye Sağlık Haftası çerçevesinde Kosova’ya gelecek olan 26 Türk uzman doktorun  farklı branşlarda 30’dan fazla ameliyat gerçekleştirmeyi planlandığını belirtti.

Bakan Yardımcısı Hüseyin Kosovaport’a yaptığı açıklamada, Türkiye’den gelecek uzman doktorların  Priştine Devlet Hastanesi olarak bilinen Kosova Üniversite Klinikleri Merkezi’inde (QKUK)   belirlenen kliniklerle işbirliği içerisinde Kosovalı doktorlarla birlikte,  bir çok  açık kalp, plastik  ameliyatı, laparoskopi  ameliyatı gerçekleştirceklerini kaydetti.

“Kardiyoloji, radyoloji, yetişkin ve çocuk kalp cerrahisi, anestezi ve yoğun bakım, çocuk cerrahisi, jinekoloji, kadın doğum, üroloji, abdominal cerrahi, oftalmoloji ve plastik cerrahi alanlarında uzman Türk doktorlar bir hafta boyunca Kosovalı hastaların dertlerine çare bulmayı çalışacaklar” şeklinde konuşan dr. Kadir Hüseyin, Kosova-Türkiye Sağlık Haftası ile ilgili olarak 20 Şubat Pazartesi günü, Türk ile Kosovalı doktorların katılımıyla,  Kosova ile Türkiye Sağlık Bakanlıkları yetkilileri tarafından basın toplantısı düzenleneceğini  kaydetti.  

 

Kaynak: Kosovaport

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV