banner43

banner42

24 Şubat 2018 Cumartesi

Türk Doktorlar Kosova’da Yine Bir İlke İmza Attı

Priştine Üniversite Hastanesinde ilk kez 3 yaşındaki bir çocuk hastaya açık kalp ameliyatı yapıldı. Yine Kosova’da ilk kez 6 yaşındaki bir çocuğa koledok Kisti (karaciğer kisti) ameliyatı gerçekleştirildi.

22 Şubat 2017 Çarşamba 10:25
Bu haber 2637 kez okundu
Türk Doktorlar Kosova’da Yine Bir İlke İmza Attı

 

Kosova ile Türkiye Sağlık Bakanlıkları tarafından organize edilen  sırasıyla 4’üncü  “Kosova -Türkiye Sağlık Haftası” kapsamında Türk doktorlar şifa dağıtmayı sürdürüyor.

Türkiye-Kosova 4. Sağlık Haftası Kosova’da “ilkler” ile devam ediyor. Priştine Üniversite Hastanesinde ilk kez 3 yaşındaki bir çocuk hastaya açık kalp ameliyatı yapıldı. Yine Kosova’da ilk kez 6 yaşındaki bir çocuğa koledok Kisti (karaciğer kisti) ameliyatı gerçekleştirildi.

Dördüncüsü  gerçekleştirilen  Sağlık Haftası kapsamında Türk uzman doktorları, kardiyoloji, yetişkin ve çocuk kalp cerrahisi, genel cerrahi,  anestezi ve yoğun bakım, çocuk cerrahisi, jinekoloji, kadın doğum, üroloji, abdominal cerrahi, oftalmoloji ve plastik cerrahi branşlarında yaklaşık 30 kişilik bir  ekiple çok sayıda ameliyat gerçekleştirecek.

“Kosova- Türkiye Sağlık Haftası “ 26  Şubat  tarihine kadar sürecek.

 

Kaynak: Kosovaport

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV