banner43

banner42

22 Şubat 2018 Perşembe

TİKA, Makedonya'da Otizm Merkezi İçin İlk Adımları Attı

Türkiye'den gelen uzman heyet, 27-29 Mart tarihleri arasında başta Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov olmak üzere ilgili kurumların yöneticileriyle bir araya geldi.

07 Nisan 2016 Perşembe 22:14
Bu haber 1668 kez okundu
TİKA, Makedonya'da Otizm Merkezi İçin İlk Adımları Attı

Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Georgi İvanov ile eşi  Maya İvanova’nın himayeleri altında ve Üsküp Çocuk Hastalıkları Kliniği Başhekimi ile Makedonya Pediyatri Derneği Başkanı Aspaziya Sofyanova’nın proje yürütücülüğünde Makedonya’da Otizm Merkezi kurulması planlanıyor.

Bu çerçevede, Türkiye’deki Hacettepe Üniversitesi’nden Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ergen Sağlığı Bilim Dalı Başkanı Orhan Derman, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Tuncay Ergene, Çocuk Sağlığı Enstitüsü Müdür Yardımcısı Elif Özmert ve Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Öğretim Üyesi Özgür Öner ile Amerika Birleşik Devletleri Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikyatri ve Çocuk Hastalıkları Bölüm ve Otizm Merkezi Başkanı Prof. Dr. Kerim Mehmet Munır olmak üzere beş kişilik heyet 27-29 Mart 2016 tarihleri arasında otizm merkezinin kurulumuna yönelik olarak gereken teknik ve idari altyapılar ile uzmanların eğitimlerini kapsayan hususlarda yerinde inceleme yapmak ve yetkili kurum ve kuruluşlarla görüşmek üzere Makedonya’ya çalışma ziyareti gerçekleştirdiler.

 

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV