banner43

banner42

17 Aralık 2017 Pazar

TİKA 120 Ülkeden 1200 Genç Doktor ve Tıp Öğrencisini Karadağ’da Buluşturdu

Uluslararası Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu (IFMSA), Mart ayı Genel Kurul Toplantısı ve Bilim-Eğitim Konferansı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle Karadağ’da gerçekleştirildi.

07 Mart 2017 Salı 11:15
Bu haber 1637 kez okundu
TİKA 120 Ülkeden 1200 Genç Doktor ve Tıp Öğrencisini Karadağ’da BuluşturduBirleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından resmi olarak tanınan Uluslararası Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu (IFMSA), her sene Mart ayında dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen genç doktor ve tıp öğrencilerinin katılımı ile Genel Kurul Toplantısı ve Bilim-Eğitim Konferansı düzenliyor.

2017 yılı Organ Nakli konulu Mart Ayı Genel Kurul Toplantısı ve Bilim-Eğitim Konferansı, TİKA’nın ana sponsorluğunda IFMSA'nın tam üyesi olan Karadağ Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği (MoMSIC) ev sahipliğinde Karadağ’ın Budva şehrinde düzenlendi.

TİKA tanıtım filminin de izletildiği programın açılış törenine, Türkiye Karadağ Büyükelçisi Serhat Galip, Karadağ Sağlık Bakanı Kenan Hrapoviç, Dünya Sağlık Örgütü Genel Sekreteri Bente Mikellsen, Yabancı Misyon Temsilcileri, Karadağ Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Goran Nikoliç, TİKA yetkilileri ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 120 ülkeden 1200 tıp öğrencisi katıldı.

Açılış töreninde konuşan Türkiye Karadağ Büyükelçisi Serhat Galip, Türkiye’nin yardım eli olan TİKA’nın dünyanın birçok ülkesinde ihtiyaç duyulan her alanda önemli işbirliği projeleri gerçekleştirdiğini belirtti. Büyükelçi Galip, konferansın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

TİKA Karadağ Program Koordinatörü Ahmet Altun ise, TİKA olarak Karadağ genelinde projeler gerçekleştirildiğini belirtti. Uluslararası Tıp Öğrencileri Konferansının Karadağ’da düzenlenmesi ülkenin tanınırlığı açısından çok önemli bir yer teşkil ettiğini sözlerine ekleyen Altun, 2017 yılında Karadağ’a yönelik projelerin devam edeceğini ifade etti.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV