banner43

banner42

20 Şubat 2018 Salı

Sağlık Bakanından TİKA’ya Övgü

Bakan İsmailli, Kosova sağlığının, TİKA’nun bu ve buna benzer projelere büyük ihtiyaç duyduğunu, bu prpjelerin QKUK’da sunulan hizmet kapasitesini artırdığını vurguladı.

20 Ekim 2017 Cuma 10:09
Bu haber 696 kez okundu
Sağlık Bakanından TİKA’ya Övgü

 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kosova’da sağlık alanındaki hizmetlere yeni bir kalite kazandıracak projeyi hayata geçiriyor.

TİKA, Priştine Devlet Hastanesi olarak bilinen  Kosova Üniversite Klinikleri Merkezi’ne  (QKUK)  yaptırdığı ve tamamlamak üzere olduğu son derece modern ve donanımlı  Yoğun Bakım Ünitesi, hastanede hissedilen büyük eksiği giderecek.

Yakın bir tarihte hizmete girmesi beklenen yoğun Bakım Ünitesi’ni, Kosova Sağlık Bakanı Uran İsmailli, TİKA Kosova Koordinatörü Burak Ceran ve QKUK geçici genel Müdürü dr. Basri Sejdiu’nun beraberinde inceledi.

TİKA’nın bu projesini öven Bakan İsmailli, Kosova sağlığının, TİKA’nun bu ve buna benzer projelere büyük ihtiyaç duyduğunu, bu prpjelerin QKUK’da sunulan hizmet kapasitesini artırdığını vurguladı.

İnceleme sırasında TİKA Kosova Koordinatörü Burak Ceran, Sağlık Bakanı Uran İsmailli’ye Yoğun Bakım Ünitesi’nin son evreye giren çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bakan İsmailli’ye , Yoğun Bakım Ünitesi’ne son cihaz ve ekipmanların geldiği konusunda bilgi vererek, projenin sona doğru yaklaştığı belirtildi.

Kosova Sağlık Bakanı Uran İsmailli, Sağlık Bakanlığı’nın, ihtiyaç duyulan sağlık sektörlerinde helim ve hemşirelerin işe alınması konusunda kararlı olduğunu da kaydetti.


 
Kosovaport

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV