banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

Teklif Edilen Bakan Yardımcılarının Özgeçmişleri

Hükümetin, Bakan Yardımcılığı için teklif ettiği isimlerin belli olmasıyla birlikte meclis onayına sunuldu. Mecliste bugün başlayan tartışmaların sonlanıp sonlanmayacağı verilen aranın ardından belli olacak.

14 Haziran 2017 Çarşamba 14:33
Bu haber 2024 kez okundu
Teklif Edilen Bakan Yardımcılarının Özgeçmişleri

 

Hükümetin, Bakan Yardımcılığı için teklif ettiği isimlerin belli olmasıyla birlikte meclis onayına sunuldu. Mecliste bugün başlayan tartışmaların sonlanıp sonlanmayacağı verilen aranın ardından belli olacak.

Diğer yandan Bakan Yardımcılığı için teklif edilen isimlerin özgeçmişlerini sizler için derledik:

 

Bekim Maksuti – Savunma Bakan Yardımcısı

15 Ocak 1978 yılında Kalkandelen’e bağlı Şipkovo köyünde doğdu. Askeri akademiden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimi Üsküp’te tamamladı. 2013 yılında doktor unvanını aldı.

Ordunun çeşitli kademelerinde hizmet verdi ve üniversitelerde hocalık yaptı. Nisan 2016’da Savunma Bakan Yardımcılığına getirildi. Yeni hükümet tarafından bir kez daha aynı göreve teklif edildi.

 

Agim Nuhiu – İçişleri Bakan Yardımcısı

Kalkandelen’e bağlı Slatino köyünde 24 Ağustos 1977 yılında doğdu. Kalkandelen Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Kosova’da, doktorasını ise Arnavutluk’ta yaptı.

Kalkandelen Üniversitesinde çeşitli görevler üstlendikten sonra 2015’te Dekan Yardımcısı oldu. 2016’da geçici hükümetin İçişleri Bakan Yardımcısı, 2017’de ise İçişleri Bakanı olarak görev aldı.

 

Oliver Ristovski – Adalet Bakan Yardımcısı

15 Haziran 1964’te dünyaya geldi. 1990 yılından bu yana kurduğu avukatlık bürosunda çalıştı.

 

Arta Toçi – Dışişleri Bakan Yardımcısı

7 Ağustos 1962 yılında Kalkandelen’de doğdu. Üniversiteyi Priştine’de, yüksek lisansını ise ABD’de yaptı. 2009’da doktorasını tamamladı.

1987-2002 yılları arasında İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra Güneydoğu Avrupa Üniversitesinde Dekan Yardımcılığı pozisyonuna kadar yükseldi.

 

Şiret Elezi – Maliye Bakan Yardımcısı

Almanya’nın Frankfurt şehrinde 20 Mart 1981’de dünyaya geldi. Kalkandelen Üniversitesi Ekonomi Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını Üsküp’te yaptı. 2005-2016 yılları arasında Gostivar Belediyesi Maliye Sektörünü yönetti. Kalkandelen Üniversitesi ve Uluslararası Struga Üniversitelerinde ders verdi.

 

Kire Naumov – Ekonomi Bakan Yardımcısı

10 Ocak 1971’de doğdu. Üsküp’te ekonomi fakültesinden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Belgrad’ta tamamladı. Cumhurbaşkanı ve Başbakanın ekonomi danışmanlığını yaptıktan sonra, 2006-2007 yıllarında İstihbarat Ajansı Müdürü oldu. Daha sonra özel sektöre geçti ve 2016 yılında geçici hükümetin ek Maliye Bakan Yardımcısı oldu.

 

Vlaste Dimkovik – Tarım, Ormancılık ve Su İşleri Bakan Yardımcısı

31 Mayıs 1958’de Staro Nagoriçane’de doğdu. Üsküp’teki Tarım Fakültesinden mezun oldu. 2000-2009 yıllarında Staro Nagoriçane Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

 

Gotse Çakarovski – Sağlık Bakan Yardımcısı

Üsküp’teki Az. Kiril ve Metodiy Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı üniversitede uzmanlığını tamamladı. Manastır’daki devlet ve özel hastanelerde doktorluk yaptı.

 

Visar Ganiu – Eğitim ve Bilim Bakan Yardımcısı

18 Temmuz 1978’de dünyaya geldi. Üsküp’te Beden Eğitimi Fakültesinden mezun olduktan sonra yüksek lisans ve doktorasını da bu alanda tamamladı. 2004 yılından bu yana Kalkandelen Üniversitesinde asistan olarak başladığı kariyerine öğretim üyesi olarak devam etti.

 

Elmi Aziri – Çalışma ve Sosyal Politika Bakan Yardımcısı

26 Haziran 1976’da Kumanova’da doğdu. Güneydoğu Avrupa Üniversitesi İşletme Fakültesinde mezun oldu ve yüksek lisansını burada yaptı. Üsküp’te doktora unvanını aldı.

Güneydoğu Avrupa Üniversitesinde çeşitli görevler üstlendi.

 

Deyan Pavleski – Yerel Yönetim Bakan Yardımcısı

19 Ocak 1977’de Üsküp’te doğdu. Az. Kiril ve Metodiy Üniversitesi Elektroteknik Fakültesinden mezun oldu. Bir dönem Kültür Bakanlığında bilişim işlerine baktı ve sonrasında özel sektöre geçti.

 

Vladimir Lazovski – Kültür Bakan Yardımcısı

Üsküp’teki Dram Fakültesinden mezun oldu. 1993’ten bu yana aktör olarak birçok tiyatro gösterisinde sahne aldı. Bölge ülkelerindeki festivallerde ödüller aldı.

 

Aleksandar Baydevski – Bilişim Toplumu ve Kamu Bakan Yardımcısı

15 Temmuz 1977’de Üsküp’te doğdu. Yükseköğrenimini Üsküp’teki Ekonomi Fakültesinde tamamladı. Uzun yıllar Başbakanlıkta mali işlerle ilgilendi. 2011’den  bu yana yardımcı olarak teklif edildiği bakanlıkta Mali İşler Sektöründe çalıştı.

 

Remzi Mehmedi – Ulaştırma ve Haberleşme Bakan Yardımcısı

3 Mayıs 1982’de Kırçova’ya bağlı Şutovo köyünde doğdu. Kalkandelen Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Kosova’da yaptı. Kalkandelen Üniversitesinde danışman olarak görev yaptı.

 

Yani Makraduli – Çevre ve Alan Planlama Bakan Yardımcısı

Elektroteknik mühendisi olan Makraduli, yüksek lisansını bilgisayar bilimleri üzerine yaptı. 2001-2014 yılları arasında milletvekilliği yaparken, 2008-2014 arası Meclis Başkan Yardımcısı oldu.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV