banner43

banner42

26 Şubat 2018 Pazartesi

Struga’daki Çöp Sahasında Çıkan Yangın Söndürülmeye Başladı

Günlerdir şehirdeki havayı kirleten ve Struga’ya 500 metre yakınlıkta bulunan çöz depolama alanındaki yangın, vatandaşların da büyük tepkisini topladı. Protesto düzenleyen vatandaşlar, olaya bir an önce müdahale edilmesini ve çöp sahasının başka bir yere taşınmasını istiyor.

16 Haziran 2017 Cuma 11:32
Bu haber 1023 kez okundu
Struga’daki Çöp Sahasında Çıkan Yangın Söndürülmeye Başladı

 

Struga’daki çöp depolama alanında çıkan ve birkaç gündür devam eden yangına müdahale nihayetinde başladı.

Günlerdir şehirdeki havayı kirleten ve Struga’ya 500 metre yakınlıkta bulunan çöz depolama alanındaki yangın, vatandaşların da büyük tepkisini topladı.

Protesto düzenleyen vatandaşlar, olaya bir an önce müdahale edilmesini ve çöp sahasının başka bir yere taşınmasını istiyor.

Çevre ve Alan Planlama Bakanı Sadulla Duraku, yerinde incelemelerde bulundu ve bu soruna en kısa sürede müdahale edeceklerini belirtti.

Ancak sorun sadece Struga’daki çöp depolama alanının başka yere taşınmasıyla sona ermiyor. Makedonya’da 16’sı yüksek, 16’sı orta ve 19’u da düşük riskli toplam 54 yerel çöp depolama alanı bulunuyor. Kaçak çöp depolama alanlarının sayısının ise binin üzerinde olduğu düşünülüyor.

Atık yönetimi doğru yapılmayan çöp sahaları hem yer altı kaynaklarını hem toprağı hem de havayı kirleterek vatandaşların sağlığını doğrudan etkiliyor.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV