banner43

banner42

26 Şubat 2018 Pazartesi

Makedonya’da Yazılı Basın Günden Güne Eriyor

Makedonya Görsel-İşitsel Medya Hizmetleri Ajansının 17 Mayıs’ta güncellenmiş verilerine göre günlük, haftalık ve aylık basılan 27 yazılı medya bulunuyor.

13 Haziran 2017 Salı 23:01
Bu haber 1571 kez okundu
Makedonya’da Yazılı Basın Günden Güne Eriyor

 

Son olarak “Dnevnik” gazetesinin yayın hayatının sona ermesiyle birlikte Makedonya’da yazılı basının geleceği büyük soru işaretlerini beraberinde getiriyor.

“Dnevnik”ten önce “Vest” ve “Utrinski” gibi önde gelen gazetelerin basılı olarak yayın hayatına son vermesinin ardından haber portalı olarak bile çalışmalarına devam edemeyecek olması gündemde.

Makedonya Görsel-İşitsel Medya Hizmetleri Ajansının 17 Mayıs’ta güncellenmiş verilerine göre günlük, haftalık ve aylık basılan 27 yazılı medya bulunuyor.

Sadece 6 gazete günlük olarak basılırken, bunların arasında “Nova Makedoniya”, “Sloboden Peçat”, “Veçer”, “Makedonski Sport” (Makedonca), “Koha” ve “Laym” (Arnavutça) yer alıyor.

Haftalık yayın yapan gazeteler ise Yeni Balkan’ın dışında “Kapital” ve “Fokus” gibi 8 gazete bulunuyor.

İki haftada bir çıkan 1, aylık çıkan ise 9 dergi var. Biri iki ayda, ikisi üç ayda bir olmak üzere çıkan üç dergi daha Makedonya'daki yazılı medyayı oluşturuyor.

 


Not: Söz konusu veriler 17.05.2017 tarihinde güncellenip Makedonya Görsel-İşitsel Medya Hizmetleri Ajansının sitesinden alınmış olup, kayıtlı gazete ve dergileri içermektedir.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV