banner43

banner42

16 Aralık 2017 Cumartesi

Makedonya Genelinde Mevlid Kandili Programları Yapıldı

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S) dünyaya teşrif ettiği gün olan Mevlid Kandili, tüm dünyada olduğu gibi Makedonya’da çeşitli programlarla idrak edildi.

02 Aralık 2017 Cumartesi 23:34
Bu haber 691 kez okundu
Makedonya Genelinde Mevlid Kandili Programları Yapıldı

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S) dünyaya teşrif ettiği gün olan Mevlid Kandili, tüm dünyada olduğu gibi Makedonya’da çeşitli programlarla idrak edildi.

Makedonya İslam Birliği, Üsküp’ün yanı sıra Kalkandelen, Struga ve diğer şehirlerde Mevlid Kandili programları düzenlendi. Merkezi tören Üsküp’teki Nerez camisinde yapıldı. İslam Birliği Başkanı Süleyman Recepi, alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in (S.A.S) sünnetinin yerine getirilmesinin önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Kalkandelen'de İsa Bey Medresesi kız öğrencileri kadınlara yönelik bir etkinlik gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği, Makedonya İslam Birliği ve Din Hizmetleri Müşavirliğinin organizasyonunda, 29 Kasım akşamı Üsküp Murat Paşa camisinde de program düzenlendi. Eyüp Sultan Camii baş imam hatibi Metin Çakar ve tasavvuf musikisi sanatçısı Naci Bülbül programda yer aldı.

“Hayrat” Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği de Kırçova’da Halveti Hayati Çullu Baba Tekkesinde Mevlid Kandili programı yaptı.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV