banner43

banner42

17 Aralık 2017 Pazar

İş Dünyası Halkbank’ın İftar Sofrasında Buluştu

Halkbank AD Skopje, bu akşam Üsküp’teki Bushi Otel’de geleneksel hale gelen iftar yemeği verdi.

16 Haziran 2017 Cuma 00:53
Bu haber 2588 kez okundu
İş Dünyası Halkbank’ın İftar Sofrasında Buluştu

 

Halkbank AD Skopje, bu akşam Üsküp’teki Bushi Otel’de geleneksel iftar yemeği verdi.

Meclis Başkanı Talat Caferi, Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Adnan Kahil, TİKA Üsküp Program Koordinatörü Aytekin Ayden, Makedonya milletvekilleri Enes İbrahim ve Yusuf Hasani, Halkbank AŞ Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil, Başkan Vekili Sadık Tıltak ve yönetim kurulu üyeleri, T.C. Üsküp Büyükelçiliği temsilcileri, MATTO Başkanı Aydoğan Ademoski, TDP Genel Başkanı Beycan İlyas, TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç, işadamları, Halkbank müşterileri ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Halkbank AŞ Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil, Ramazan ayında böyle bir sofrada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Halkbank’ın Türkiye’deki başarılarından bahseden Özdil, “Biz 79 yıllık mazisiyle Türkiye’nin kalkınma yolculuğuna tanıklık etmiş büyük bir kurumuz. Biz tarih boyunca KOBİ’nin, reel sektörün güçlü destekçisi olmuş bir bankayız. Biz Türkiye’nin mega projelerinde etkin rol oynayarak ekonomimizin gelişmesine destek veren, ülkesine değer katmak için var gücüyle çalışanlarız” ifadelerini kullandı.

Özdil, “1993 yılından beri faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Makedonya’ya çeşitli vesilelerle ziyaretlerim oldu. Her ziyaretimde biraz daha geliştiğini görmekten mutlu olduğum Makedonya’da bankamız da son yıllarda arttırdığı yatırımlarla hızla büyüdü. Makedonya’da son 6 yıl içerisinde büyük bir atılım yaptık. Halkbank Üsküp olarak Makedonya’nın 20 şehrinde şube sayımızı 21’den 38’e, çalışan sayımızı 260’tan 483’e yükselttiğimiz bu dönemde aktif büyüklüğü olarak da sektörün dördüncü büyük bankası konumuna geldik” diyerek Makedonya’daki çalışmalardan övgüyle bahsetti.

Bundan sonra da Makedonya’daki çalışmaların gelişerek devam edeceğini kaydeden Özdil, “Türk yatırımcıların rotasını Makedonya’ya çevirmesine aracı olacak, yatırımlarımızı arttırarak ülkemizin Makedonya’yla olan ilişkilerinin güçlenmesindeki rolümüzü arttıracağız” dedi.

Halkbank AD Skopje Vekaleten İcra Kurulu Başkanı Turhan Ademi, Makedonya’da altıncı yılını dolduran bankanın her geçen gün büyüdüğüne dikkat çekti. Ademi, “Bankamızın hedef ve önceliği her zaman Makedonya ekonomisinin büyümesi için katkı sağlamak ve Makedonya ile Türkiye Cumhuriyetleri arasındaki ilişkilerin gelişmesinde katkıda bulunmak olmuştur. Tabii ki bunun gerçekleşmesinde ana bankamızdan büyük destek almış bulunmaktayız. Elbette biz burada durmayacağız. Değerli müşterilerimiz sizinler beraber büyümeye, yeni teknolojilere yatırım yapmaya, mevcut oranları geliştirmeye, yeni ürünleri uygulamaya ve insan kaynaklarının gelişmesine yatırım yapmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.


 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV