banner43

banner42

24 Şubat 2018 Cumartesi

‘İnternet Medyasına Yeni Düzenleme Gerekmiyor’

Makedonya Gazeteciler Birliği bugün Medyalarda Ahlak Konseyi ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında internet medyasına yeni düzenleme getirilmesi konusundaki girişimlere gerek olmadığı ifade edildi.

01 Kasım 2017 Çarşamba 14:27
Bu haber 773 kez okundu
 ‘İnternet Medyasına Yeni Düzenleme Gerekmiyor’Makedonya Gazeteciler Birliği bugün Medyalarda Ahlak Konseyi ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında internet medyasına yeni düzenleme getirilmesi konusundaki girişimlere gerek olmadığı ifade edildi.

Makedonya Gazeteciler Birliği Başkanı Naser Selmani ve Medyalarda Ahlak Konseyi Temsilcisi Mirçe Adamçevski, internet medyası güvenirliliği yönetim şekliyle, yazarlarıyla, sahipleri konusunda şeffaf olmakla kendi başına kazanabileceğini dışarıdan düzenlemeye gerek olmadığını kaydetti.

Selmani açıklamasında, Makedonya Gazeteciler Birliği’nin bu konudaki tutumunun Avrupa Birliği Konseyi’nin 2016 raporundaki internet özgürlüğü maddesi kapsamında olduğunu söyledi.

Selmani açıklamasında, “AB Kosneyi üyesi olan Makedonya’nın da bu konuya saygı duyarak, bu öneri kapsamında alınacak kararları desteklemelidir” dedi.

Medyalarda Ahlak Konseyi Temsilcisi Mirçe Adamçevski, açıklamasında “Medya yasası her ne kadar internet medyasını kapsamasa da bazı diğer yasalar internet medyasını direkt ya da dolaylı yoldan kapsama alanına alıyor” ifadelerini kullandı.

Makedonya Gazeteciler Birliği internet medyasının güvenilirliği ve profesyonelliğini arttırması konusunda hazırladığı analizi de tanıttı.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV