banner43

banner42

24 Ekim 2017 Salı

Hutchison: NATO’nun Bir Sonraki Üyesi Makedonya Olabilir

ABD'nin NATO daimi Büyükelçisi Bailey Hutchison, ‘Washington Post’a yaptığı açıklamalarda Makedonya’nın NATO üyeliği konusuna da değindi.

13 Ekim 2017 Cuma 11:28
Bu haber 356 kez okundu
Hutchison: NATO’nun Bir Sonraki Üyesi Makedonya OlabilirAmerika Birleşik Devletleri’nin NATO daimi Büyükelçisi Bailey Hutchison, ‘Washington Post’a yaptığı açıklamalarda Makedonya’nın NATO üyeliği konusuna da değindi.

Hutchison açıklamasında kriterleri yerine getirdiği taktirde Makedonya’nın NATO’nun bir sonraki üyesi olabileceğini ve bunu da kendisinin desteklediğini belirtti. Hutchison, fakat ‘Makedonya’ isminin sorun teşkil ettiğini bu ismin Yunanistan tarafından kabul edilmesi gerektiğini de vurguladı.

Makedonya’nın üyeliğini destekleyip desteklemeyeceği konusunda kendisine iletilen soruya Hutchison, NATO’nun ‘açık kapı’ politikası yürüttüğü ve demokratik ve askeri standartları iyileştiren her ülkenin üyeliğini desteklediklerini kaydetti.

Hutchison, “10-15 yıl önce NATO olarak ‘açık kapı’ politikası yürütme kararı alarak Balkanların ve Baltık ülkelerinin bu organizasyona dahil olmasını da sağladık. Demokratik, askeri ve hukukun üstünlüğü standartlarına ulaşılırsa bu ülkelerde NATO’nun birer parçası olur” dedi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV