banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

Eğitim Bakanlığı, Başörtü Yasağını Biz Değil Müdür Koydu

Basın bildirisinde, “iki kızı olan bir ebeveynin “Kardeşlik Birlik” İlkokulunda başörtü taktıkları için eğitimlerine izin verilmediği gerekçesi ile bu konuda Eğitim Bakanlığın’dan düşünce talep etti” bildirilmekte.

19 Eylül 2017 Salı 18:10
Bu haber 3048 kez okundu
Eğitim Bakanlığı, Başörtü Yasağını Biz Değil Müdür Koydu
 
MC Eğitim ve Bilim Bakanlığı Ohri Belediyesine bağlı “Kardeşlik Birlik” Devlet İlkokulunda yaşanan başörtüsü sorunu ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı. 
 
 Basın bildirisinde, “İki kızı olan bir ebeveynin “Kardeşlik Birlik” İlkokulunda başörtü taktıkları için eğitimlerine izin verilmediği gerekçesi ile konu hakkında Eğitim Bakanlığın’dan düşünce talep etti” bildirilmekte.
 
Açıkalmada, Eğitim ve Bilim Bakanlığı temel eğitim zorunlu olduğunu bildirerek; "organizasyon, planlama ve okul idaresi müdüre bırakıldığı" ifade edildi. Bu yazıda ne okul müdürüne, ne de ebeveynlere bir hak ya da davranış biçimi sunulmadığı, yanlış yorumlar yapıldı kaydedilirken, herkesin Anayasa ve yasalara uygun olarak davranması gerektiğinin altı çizilmekte. 
Ayrıca Okul Müdürlerin atanması ve görevden alınmaları bakanlık tarafından değil Ebeveyn Konseyinin teklifi üzerine, belediye başkanları tarafından da seçildiğini hatırlatıyor.
 
Yaşanan sıkıntı nedeniyle Makedonya Halkavukatı aldığı karar ile, kızların inançları çerçevesinde başörtülü ders görmesinin sağlanmasını talep edilmişti. 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV