banner43

banner42

24 Şubat 2018 Cumartesi

Boşnyakovski 54’üncü Bakanlar Kurulundan Çıkan Kararları Açıkladı

Makedonya Cumhuriyeti Hükümetinin dün düzenlemiş olduğu 54’üncü Bakanlar Kurulu toplantısı ile ilgili bugün Hükümet Sözcüsü Mile Boşnyakovski basın toplantısı düzenledi. Boşnyakovski, bakanlar kurulundan çıkan kararları kamuoyuyla paylaştı.

14 Şubat 2018 Çarşamba 13:41
Bu haber 289 kez okundu
Boşnyakovski 54’üncü Bakanlar Kurulundan Çıkan Kararları AçıkladıMakedonya Cumhuriyeti Hükümetinin dün düzenlemiş olduğu 54’üncü Bakanlar Kurulu toplantısı ile ilgili bugün Hükümet Sözcüsü Mile Boşnyakovski basın toplantısı düzenledi. Boşnyakovski, bakanlar kurulundan çıkan kararları kamuoyuyla paylaştı.

Boşnyakovski dünkü bakanlar kurulunda tütün sübvansiyonlarının artması konusunda karar çıktığını aynı zamanda tarımcılığın gelişmesi için yeni hazırlanan 2018-2022 programının da geçtiğini ve bu programda 782 Milyon Avroluk destek öngörülüyor.

İki Yeni Yatırım Anlaşması Onaylandı

Boşnyakovski, bakanlar kurulunda ayrıca biri 20 Milyon Avroluk diğeri ise 6 Milyon Avroluk olmak üzere iki yeni yatırım anlaşmasının da onaylandığını kaydetti.

Fidan Dikme Günü konusunun da gündeme geldiğini söyleyen Boşnyakovski 2008 yılından 2016 yılına kadar 17,8 Milyon Avro harcandığını, dikilen fidanların sadece yüzde 21’inin hayatta kalabildiğini söyledi.

Meşhur Mercedes Açık Arttırmayla Satılacak

Boşnyakovski dünkü bakanlar kurulu toplantısında meşhur Mercedes’in açık arttırmayla satılma kararının alındığını da söyleyerek fiyatın 230 bin Avrodan başlayacağını kaydetti. Açık arttırma elektronik yolla yapılacak.

Hükümet Sözcüsü Mile Boşnyakovski, Makedonya Radyo Televizyonu’na (MRT) yeniden seçilen genel müdür konusunda da hükümetin bu seçimle hiçbir ilgisinin olmadığını, bu seçimi MRT Program Konseyi’nin yaptığını ve program konseyi üyelerinin ise halen eski üyeler olduğunu vurguladı.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV