banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

ADEKSAM Derneği Gostivar’da İftar Verdi

Abdülhakim Hikmet Doğan - Eğitim Kültür ve Sanat Merkezinin (ADEKSAM), bu akşam Gostivar’da verdiği iftar yemeğine yoğun bir katılım sağlandı.

20 Haziran 2017 Salı 02:01
Bu haber 5444 kez okundu
ADEKSAM Derneği Gostivar’da İftar Verdi

 

 

Abdülhakim Hikmet Doğan - Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi (ADEKSAM), bu akşam Gostivar’da iftar yemeği verdi.

T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, TBMM AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Mahmut Çevik, TİKA Üsküp Program Koordinatörü Aytekin Ayden, Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat, Merkez Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbrahim, MATTO Başkanı Aydoğan Ademoski, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca, işadamları, dernek başkanları, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar yemeğinde bir konuşma yapan T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Makedonya’dan Türkiye’ye çok kadim bir dostluk oluştuğuna dikkat çekti.

Büyükelçi Kara, “Bizim görevimiz buradan bu dostluğu her alanda her yerde her platformda gerçekleştirmek ve ileriye götürmektir. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

Birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin önemine değinen Büyükelçi Kara, “Zaman zaman bir araya geliyoruz Türkiye’de (T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile). Bu konuları değerlendiriyoruz. Makedonya’dan bahsettiğim zaman tek tek isimlerinizden bahsederken yüzündeki gülücükleri görmenizi isterdim. ‘Orası başka bir yer’ diyor. ‘Makedonya’daki soydaşlarımızın kadim dostluğu, birliği, beraberliği bizim için çok önemli’ diyor. Yani şunu bilmiş olun ki, evet siz Makedonya’da yaşıyorsunuz ama unutmayın ki Türkiye’de sizler için çarpan kalpler var” ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Kara, böyle güzel bir organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Mahmut Çevik, ADEKSAM’ın Makedonya’da kendi kültürüne ve diline sahip çıkan bir nesli oluşturmaya gayret ettiğini söyledi. Çevik, “Önemli olan, bir duruşunuzun olması. İnandığınız ölçüde eğer uzaktaki hedefi görürseniz bu hedefi gördüğünüz zaman motive olursunuz. Motive olduğunuz zaman mücadelenizde, hedefinize teşebbüs edersiniz. Teşebbüs ettiğiniz zaman başarıyı elde edersiniz. Ben sayın Genel Başkanın bu çalışmalarından dolayı TİKA olarak her zaman yanında olacağımızı ifade ediyorum” dedi.

Balkanlar ve Doğu Avrupa’da kalıcı barışın sağlanması ve kendi diline, dinine sahip çıkan genç nesiller oluşturmak olduğunu kaydeden Çevik, bu bölgede 2002-2017 yılları arasında 5 bin proje uyguladıklarını sözlerine ekledi.

ADEKSAM Derneği Başkanı Tahsin İbrahim, iftar yemeğine katılanlara teşekkür etti. İbrahim, konuşmasında ADEKSAM’ın eğitimden başlayarak tüm alanlardaki çalışmalarının başarıyla devam ettiğini ve gelecekte de bu doğrultuda emek sarf edeceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından iftar programı sona erdi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV