banner43

banner42

24 Ekim 2017 Salı

‘2017 yerel Seçimleri Yeni Hükümetin AB Yolundaki İlk Sınavı Olacak’

Makedonya Avrupa Birliği’nden sorumlu Başbakan Yardımcısı Buyar Osmani, ‘Wiener Zeitung’a Makedonya’daki gelişmeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

10 Ekim 2017 Salı 14:58
Bu haber 646 kez okundu
‘2017 yerel Seçimleri Yeni Hükümetin AB Yolundaki İlk Sınavı Olacak’Makedonya Avrupa Birliği’nden sorumlu Başbakan Yardımcısı Buyar Osmani, ‘Wiener Zeitung’a Makedonya’daki gelişmeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Osmani, Makedonya’nın uzun süre siyasi krizde bulunduğunu bu yeni hükümetin ise AB yolundaki ilk sınavının 2017 yerel seçimlerinin olacağını ifade etti.

Osmani açıklamasında “Devlet kurumlarına olan güven kayboldu, uluslararası alandaki itibarımız zedelendi. AB ve NATO yolundan uzaklaştık. Bu doğrultuda yeni iktidarın hükümeti sakince devralması gerekiyordu. Devletin en önemli önceliği ülkeyi yeniden Avrupa entegrasyonu sürecine geri getirmektir” ifadelerini kullandı.

Osmani ayrıca kriz süresince sistem hatalarının gün yüzüne çıktığını ve bu hataların düzeltilmesi gerektiğini de kaydetti.

Osmani, “3-6-9 şeklinde adlandırdığımız bir plan hazırladık. İlk üç ayda yerel seçimler için hazırlık yaptık. Bu seçimlerin özgür, adil ve güvenilir bir şekilde yapılması gerekli. Bu yeni hükümetin ilk sınavıdır” şeklinde konuştu.

Osmani ayrıca plandaki 6 ve 9 etaplarının hukukun üstünlüğünün sağlanması, güvenlik ve kamu kurumlarında yapılacak reformlardan oluştuğunu da vurguladı.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV