banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

ZOR Derneği’nden III. Hatim Programı

“Dinimi Öğreniyorum” projesi kapsamında Kur’an kurslarını devam ettiren Üsküp ZOR Derneği, 6 Haziran 2017 tarihinde III. Hatim Programı düzenledi. Kur’an kurslarını tamamlayan 14 öğrenciye diploma verildi.

07 Haziran 2017 Çarşamba 10:43
Bu haber 1328 kez okundu
ZOR Derneği’nden III. Hatim Programı


Allah’ın ilk emri “oku” olan ve “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir” buyuran Peygamber Efendimiz (s.a.s.)’in mübarek sözlerinin bilincinde olarak “Dinimi Öğreniyorum” projesi kapsamında Kur’an kurslarını devam ettiren Üsküp ZOR Derneği, 6 Haziran 2017 tarihinde III. Hatim Programı düzenledi. Mübarek Ramazan ayında bulunmayı fırsat bilen ZOR Derneği, hatim programıyla birlikte iftar yemeği de düzenledi. Düzenlenen iftar ve hatim programına Kur’an-ı Kerim’i hatim eden öğrencilerin aile ve yakınlarının yanı sıra diğer davetliler de katıldı.

Bu yıl ZOR Derneği’nin Kur’an Kurslarına katılan ve 14 öğrencinin Kur’an-ı Kerim’i hatim ettiği program, salavat ve aşr-ı şerif ile başlarken, Türkçe-Arnavutça ilahiler, şiirler, monologlarla devam etti. İlahiyatçı Cevher Ramani’nin ilahileri, Üsküp İsa Bey Kız Medresesi’nde hafızlık yapan Elma Osmanoska’nın salavatı, Üsküp İlahiyat Fakültesi öğrencisi Sermiyet İsmaili’nin monologunun yanı sıra, öğrencilerden Nedim Suleymani, Nesime İmişti, Ceren Nuredin, Arta Suleymani ve Leyla Memişi’nin ilahileri ve Albana Ramadani ile Zeynep Reşit’in şiirleri büyük beğeni topladı. Onun öncesinde ise ZOR Derneği’nin aralıksız devam ettirdiği faaliyetlerinden oluşan bir slayt gösterisi de programda yerini aldı.

Kadınların hayran kalarak izledikleri programda Muallime Hfz. Mr. Hacer V. Sulooca konuşma yaptı. Kur’an kurslarında öğrencilerin öğrenmelerine büyük çaba sarf eden ve çok büyük emeği geçen Muallime Sulooca, rahmet ve mağfiret ayında bulunurken, gurur kaynağı öğrencilerinin Kur’an’ı hatim etmeleri sonucunda iki ayrı sevinç yaşadıklarını ifade etti. Bununla sınırlı kalmayıp aynı hızda kurslara devam edecekleri ve yaşlısı gencinin, herkesin Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeleri için çaba sarf edeceklerini ifade ederken, tüm öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

Büyük beğeni ve dikkatle dinlenen konuşmanın ardından öğrencilere dini bilgilerden sorular soruldu. Akabinde, 14 öğrenciye Kur’an-ı Kerim’i bitirdiklerine dair Makedonya İslam Dini Birliği Üsküp Müftülüğü dahilinde birer diploma takdim edildi. Kur’an Kursu öğreticileri Muallime Hfz. Mr. Hacer V. Sulooca ve Emine Veseli tarafından takdim edilen diplomaların ardından, okunan sûreler ve hatim duasıyla birlikte çektirilen toplu fotoğrafla anlamlı bir güne imza atılmış oldu.

Kur’an-ı Kerim’i tamamlayan 14 öğrenciye Kur’an kursları boyunca başta Muallime Hfz. Mr. Hacer V. Sulooca olmak üzere, Kur’an kursu öğreticileri İlahiyatçı Emine Veseli ve Hafız Süveyda Kâhil tarafından Akaid, İslam tarihi, fıkıh, Tecvid kaideleri, sureler gibi dini bilgiler de öğretildi.            

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV