banner43

banner42

17 Aralık 2017 Pazar

ZOR Derneği 15 Temmuz Kahramanlarını Unutmadı

“Her Şehide Bir Yasin Bir Hatim” adlı kampanyayla Üsküp’teki dernek merkezinin yanı sıra, Koliçan köyü, Hasanbeg, Batintsi, Lyuboten, Blaca, Şutka, Grupçin, Saray, Slupçan, Loyan, Lopale ve Opay köyleri, Buzlakova köyü, Resne, Tearce ve Yajintse köyleri, Gostivar, Vrapçişte, Ohri, Ustruga, Kırçova, Novo Selo, Delçevo, Debreşte gibi Makedonya’nın farklı şehir ve köylerinde hatim ve Yasinler okundu.

17 Temmuz 2017 Pazartesi 14:41
Bu haber 5576 kez okundu
ZOR Derneği 15 Temmuz Kahramanlarını UnutmadıÜsküp ZOR Derneği, 15 Temmuz şehitlerini Makedonya çapında ve yurt dışında okuttuğu Yasin-i şerif ve hatimlerle andı.

ZOR Derneği başlattığı “Her Şehide Bir Yasin Bir Hatim” adlı kampanyayla 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlere Yasin ve hatim okuttu. 15 Temmuz şehitleri için tek yürek olan Makedonyalı genç ve kadınlar, hedeflenen sayıdan çok Yasin ve hatim okudular. Başlatılan kampanyayla okunan Yasin ve hatimlerin duası Üsküp’teki dernek merkezinin yanı sıra, Üsküp’e bağlı Koliçan köyü, Hasanbeg, Batintsi, Lyuboten, Blaca, Şutka, Grupçin, Saray, Kumanova’ya bağlı Slupçan, Loyan, Lopale ve Opay köyleri, Köprülü’ye bağlı Buzlakova köyü, Resne, Kalkandelen’e bağlı Tearce ve Yajintse köyleri, Gostivar, Vrapçişte, Ohri, Ustruga, Kırçova, Novo Selo, Delçevo, Debreşte gibi Makedonya’nın farklı şehir ve köylerinde yapıldı.

Makedonya’nın dışında İsveç, Danimarka ve Norveç’teki gurbetçilerin de şehitlere hediye ettiği Yasinlerin dışında, Türkiye, Almanya ve Belçika’dan dernek destekçileri tarafından Recep ayında okunmaya başlanan hatimlerin duası da yapıldı.

ZOR Derneği’nin Kur’an kurslarına katılan öğrencilerin anneleri de şehitleri unutmadı. Kur’an-ı Kerim okumayı bilmeyen kadınlar ise hafızlık yapan öğrencilere hatim okutarak hediye etmiş oldu.

15 Temmuz’un kahramanları için tek yürek olan kadınlar 500 kadar Yasin okuyarak, okunan Yasin-i şerif ve hatimlerin duası ZOR Derneği tarafından farklı bölgelerde yapıldı.    

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV