banner43

banner42

26 Şubat 2018 Pazartesi

Üsküp’te Telif Hakları Yasası Tartışıldı

Bugün Üsküp’teki Davut Paşa Hamamında Kültür Bakanı Robert Alagyozovski’nin de katılımıyla telif haklarıyla ilgili hazırlanan yasa tasarısı üzerine kamuoyu tartışması gerçekleşti.

27 Temmuz 2017 Perşembe 16:47
Bu haber 886 kez okundu
 Üsküp’te Telif Hakları Yasası TartışıldıBugün Üsküp’teki Davut Paşa Hamamında Kültür Bakanı Robert Alagyozovski’nin de katılımıyla telif haklarıyla ilgili hazırlanan yasa tasarısı üzerine kamuoyu tartışması gerçekleşti.

Yazarlar, yapımcılar, sanatçılar, medya temsilcileri, sivil toplum temsilcileri ve çeşitli kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştiren bu tartışma toplantısında telif hakları alanında karşılaşılan sorunlar masaya yatırıldı.

Toplantıda söz alan Kültür Bakanı Alagyozovski, şu ana kadar telif hakları yasasındaki belirsizlikler nedeniyle Kültür Bakanlığı’nda yeni yasa tasarısı hazırlandığını ifade etti. Kültür Bakanlığının yasa tasarısını Eylül ayına kadar tamamlanacağını söyleyen Bakan Alagyozovski, metnin açık tartışmaya sunacaklarını ve belirli uzmanları da bu tartışmaya dahil ederek kendilerinin de bu konudaki düşüncelerini alacaklarını kaydetti.

Bakan Alagyozovsaki yasa tasarısı metninin Avrupa Birliği Uzmanlarına da düşünce almak için gönderileceğini ekledi.

Açık tartışma diğer temsilcilerin de katılımlarıyla devam etti.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV