banner43

banner42

26 Şubat 2018 Pazartesi

TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası Bu Akşam Ohri’de Sahne Alacak

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliğinin katkılarıyla gerçekleştirilecek konser, 20.30’da Gligor Prliçev Kültür Evinde başlayacak. Giriş ücretsiz olacak.

26 Temmuz 2017 Çarşamba 10:35
Bu haber 1335 kez okundu
TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası Bu Akşam Ohri’de Sahne Alacak

 

24 Temmuz’da Üsküp’te verdiği konserle büyük beğeni toplayan TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası, bu akşam Ohri’de sanatseverlerin karşısına çıkacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliğinin katkılarıyla gerçekleştirilecek konser, 20.30’da Gligor Prliçev Kültür Evinde başlayacak. Giriş ücretsiz olacak.

Şef Anvar Akbarov (Kazakistan) ve Mustafa Mehmandarov (Azerbaycan)’un yönetiminde, dünya klasiklerinin yanı sıra Türk dünyası bestecilerine ait eserler icra edilecek.

Yılda bir kez toplanan, her yıl farklı sanatçıların yer aldığı TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası’nda bu yıl, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Türkiye, Başkurdistan (RF) ve Tataristan (RF)’da öğrenimlerine devam etmekte olan genç sanatçılar yer alıyor. Konserlerini ücretsiz olarak gerçekleştiren orkestranın repertuarında dünya klasiklerinin yanı sıra, TÜRKSOY üyesi 14 ülkeye ait eşsiz eserler yer alıyor.

 

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV