banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

Türk Tiyatrosu Yeni Oyunuyla Ohri Yazı Festivaline Sahneye Çıktı

Üsküp Türk Tiyatrosu, dün akşam Ohri Yazı Festivali kapsamında yeni oyunla sahneye çıkıt. William Shakespeare’nin eserlerinden ‘Kral Lear’ oyunu canlandıran Üsküp Türk Tiyatrosu oyuncuları tiyatro severler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

31 Temmuz 2017 Pazartesi 10:40
Bu haber 865 kez okundu
 Türk Tiyatrosu Yeni Oyunuyla Ohri Yazı Festivaline Sahneye ÇıktıÜsküp Türk Tiyatrosu, dün akşam Ohri Yazı Festivali kapsamında yeni oyunla sahneye çıkıt. William Shakespeare’nin eserlerinden ‘Kral Lear’ oyunu canlandıran Üsküp Türk Tiyatrosu oyuncuları tiyatro severler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Yönetmenliğini Diego de Brea’nın yaptığı ‘Kral Lier’ oyunun başrolünü ise Cenap Samet üsteleniyor. Oyunda ayrıca Osman Ali, Nesrin Tair, Zübeyde Ali ve Erman Şaban da rol alıyor. Ayrıca başrol oyuncuları arasında üniversite öğrencisi Ebru Musli de yer alıyor.

Gala sonrasında Netpress’e yaptığı açıklamada başrol oyuncusu Cenap Samet, bu oyunun daha öncesinde ciddi bir hazırlık istediğini ifade etti. Hazırlık sürecinin yoğun olmasına rağmen olağanüstü olduğunu da söyleyen Samet, yönetmen Diego de Brea ile çalışmanın eşsiz bir duygu olduğunu ve her oyuncunun ömründe bir kez bu yönetmenle çalışması gerektiğini belirtti.

Üsküp Türk Tiyatrosu’nun ‘Kral Lear’ adlı oyunu Makedonya Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen bir projedir.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV