banner43

banner42

24 Şubat 2018 Cumartesi

TİKA’nın Gönüllü Elçileri Gökçeli ve Kurthamzalı köylerine Ziyaret

TİKA destekleriyle gerçekleşen “2017 Tecrübe Paylaşım Programı” adlı proje kapsamında Makedonya’da bulunan gönüllü gençler çalışmalarını Doyran bölgesinde sürdürdü.

28 Ağustos 2017 Pazartesi 15:18
Bu haber 718 kez okundu
 TİKA’nın Gönüllü Elçileri Gökçeli ve Kurthamzalı köylerine ZiyaretTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) destekleriyle gerçekleşen “2017 Tecrübe Paylaşım Programı” adlı proje kapsamında Makedonya’da bulunan gönüllü gençler çalışmalarını Doyran bölgesinde sürdürdü.

TİKA’nın gönüllü elçileri, hafta sonu Gökçeli ve Kurthamzalı köylerinde Türkçe eğitim veren okulları ziyaret ederek orda faaliyet gerçekleştirdi. Gönüllü gençler, okul binalarını boyadı. Ayrıca okulda eğitim gören çocuklarla bir araya gelip kırtasiye malzemeleri hediye etti. Gençler daha sonra çocuklarla oyun oynayıp eğlenceli zaman geçirdiler.

TİKA’nın gönüllü gençleri daha önce Merkez Jupa Belediyesinde bulunan Kocacık’taki Atatürk’ün Babası Ali Rıza Efendi’nin Anı Evi ile Gorenca ve Elesa köy okullarını da ziyaret ederek orada da onarım çalışmaları yaptı.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV