banner43

banner42

16 Aralık 2017 Cumartesi

Seramik Sanatçısı Ahmet Cüneyt Er Üsküp’te Sergi Açtı

Makedonya’nın başarılı Türk sanatçılarından Bedi İbrahim’in daveti üzerine Makedonya’ya gelen Türkiye’nin Seramik Sanatçısı Ahmet Cüneyt Er, başkent Üsküp’teki tarihi Sulu Han’da sergi açtı.

01 Aralık 2017 Cuma 15:24
Bu haber 643 kez okundu
Seramik Sanatçısı Ahmet Cüneyt Er Üsküp’te Sergi AçtıMakedonya’nın başarılı Türk sanatçılarından Bedi İbrahim’in daveti üzerine Makedonya’ya gelen Türkiye’nin Seramik Sanatçısı Ahmet Cüneyt Er, başkent Üsküp’teki tarihi Sulu Han’da sergi açtı.

Açılan sergide Ahmet Cüneyt Er’in çalışmalarından bazı eserler yer aldı. Eserler arasında özellikle çaydanlık çalışmaları katılımcıların dikkatini çekti.

Seramik çalışmalarının yer aldığı sergiye özellikle Sanat Fakültesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Sanatçı Ahmet Cüneyt Er sergi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sergide genellikle benim çaydanlıklarım var. Ben çoğunlukla çaydanlık çalışıyorum. Bunlar yüksek derece pişirilmiş çaydanlıklar. Bazılarında da yine seramik formları var çanaklar ve vazolarım var. Yüksek derece çamurlarımla seramik çalışıyorum. Çaydanlıklarımı kullanılabilir yapıyorum, formları ise modern formlardır. Yine dekorda Çin, Japon, Kore gibi Uzak Doğu tekniklerini çok seviyorum. Duvar seramiklerimde porselen bünyeler var onun üzerinde astarlarla. Bu duvar seramikleri kış temalıdır. Kış serisinin seramiklerini getirdim. Çaydanlıklarım da böyle küçük fincan ve vazolarımla kombin ediyorum, birlikte kullanıyorum” ifadelerini kullandı.

Makedonya’ya Bedi İbrahim’in daveti üzerine geldiğini söyleyen Er, “Bedi İbrahim benim çok eski bir dostum. Biz kendisiyle birçok kez bir araya geldik. Görüşmelerimiz sırasında Üsküp’te sergi açma konusu gündeme geldi. Ben de çok keyif alarak geldim. Çünkü Makedonya’yı çok seviyorum, Makedonyalıları ve Makedonya’da yaşayan Türkleri” dedi.

Ahmet Cüneyt Er ayrıca Makedonya’da kendisini evinde hissettiğini ve burada bulunmaktan keyif aldığını da dile getirdi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV