banner43

banner42

26 Şubat 2018 Pazartesi

Plasnica'da Balkanlarda Türk Kültürü Konferansı

Türkoloji Projesi kapsamında Makedonya'nın Kalkandelen Üniversitesi'nde görev yapan Türk Dili ve Edebiyatı Hocalarından Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Karakuş, Kırçova ve Plasnica'da "Balkanlar'da Türk Kültürünün Dünü ve Bugünü" konulu konferans düzenledi.

28 Aralık 2015 Pazartesi 12:05
Bu haber 661 kez okundu
 Plasnica'da Balkanlarda Türk Kültürü KonferansıTürkoloji Projesi kapsamında Makedonya'nın Kalkandelen Üniversitesi'nde görev yapan Türk Dili ve Edebiyatı Hocalarından Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Karakuş, Kırçova ve Plasnica'da "Balkanlar'da Türk Kültürünün Dünü ve Bugünü" konulu konferans düzenledi.

25 Aralık Cuma günü Plasnica Maxima Derneği tarafından düzenlenen programa dernek yöneticileri, çok sayıda öğretmen ve öğrenciler katıldı. Büyük ilgiyle izlenen konferansta Karakuş Osmanlı öncesi, Osmanlı dönemi ve sonrasında Balkanlar'da Türk kültürünün geçirdiği değişim hakkında somut örnekler verdi. Konferans çerçevesinde katılımcılar, yer isimleri, edebi eserler, gelenek ve görenekler, dil hususiyetleri üzerinden Balkanlar'da Türk kültürünün tarihi çizgisi konusunda bilgilendirildi.

Planisca'nın Maxima Derneği Başkanı İbrahim Beyaz'ın Ertuğrul Karakuş'a teşekkür etmesiyle program sona erdi. Karakuş, bu tür konferansları Makedonya ve Balkanlar genelinde sürdüreceklerini bildirdi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV