banner43

banner42

17 Aralık 2017 Pazar

Ömer Faruk Tekbilek Üsküp’te Konser Verecek

21 Haziran’da Makedonya Opera ve Bale salonunda saat 22.00’de başlayacak olan konserle festivalin resmi açılışı yapılmış olacak. 500 ve 600 denardan satışa sunulan biletler Makedonya Opera ve Bale gişesi, Jugoton ve Rekords’tan temin edilebiliyor.

07 Haziran 2017 Çarşamba 12:13
Bu haber 2510 kez okundu
Ömer Faruk Tekbilek Üsküp’te Konser Verecek

 

Dünyaca ünlü Türk sanatçı Ömer Faruk Tekbilek, 38. “Üsküp Yazı” festivali kapsamında 21 Haziran’da Üsküp’teki sanatseverlerle buluşacak.

“Üsküp Yazı” Düzenleme Komitesinin organizasyonunda, Makedonya Kültür Bakanlığı, Üsküp Şehir Belediyesi ve Üsküp Yunus Emre Enstitüsü desteğiyle düzenlenecek konserle festivalin açılışı yapılacak.

Bugün konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdür Vekili Fuat Korkmaz, enstitü olarak Türk kültürünün tanıtımına katkı sağlamak amacıyla etkinlikler düzenlendiklerini söyledi.

Dört yıllık bir çalışmanın sonunda düzenlenecek olan Ömer Faruk Tekbilek konserinin Türk kültürünün yanı sıra Makedonya kültürünün tanıtımına da katkı sağladığını belirten Korkmaz, “Her sene katıldığımız bu festivale, bu sene özellikle açılış konserinde bir Türk sanatçıyı görmekten dolayı son derece bahtiyarlık duyacağız” dedi.

Korkmaz, “Yunus Emre Enstitüsü olarak Makedonya’da bu tarz festivallerin, bu tarz çalışmaların bir parçası olmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Ney sanatçısı Tekbilek’e konserinde Alessandro Gwis (Klavye), Bahadır Şener (Kanun), Federico Ferrandina (gitar), Ratko Dautovski ve Vagelis Karipis (Vurmalı çalgılar) eşlik edecek.

500 ve 600 denardan satışa sunulan biletler Makedonya Opera ve Bale gişesi, Jugoton ve Rekords’tan temin edilebiliyor.

21 Haziran’da Makedonya Opera ve Bale salonunda saat 22.00’de başlayacak olan konserle festivalin resmi açılışı yapılmış olacak.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV